RSS
Новости
25 июня 2021, 12:26
Французький стартап запропонував накопичувати сонячну енергію за допомогою маховика з бетону
Французи розробили систему накопичування сонячної енергії за допомогою маховика з бетону.

Нову технологію представив французький стартап Energiestro.

Така система призначена насамперед для використання у домашніх сонячних електростанціях. Основний елемент розробки - встановлений на вертикальній осі циліндр, з'єднаний з електродвигуном, який здатний працювати у якості генератора.

«Коли потрібно зберегти надлишок енергії, мотор обертає маховик, прискорюючи його — пояснює співзасновник і генеральний директор Energiestro Андре Жаннесо. - З іншого боку, двигун може діяти як гальмо при необхідності вивільнення накопиченої електроенергії».

Як зазначають у стартапі, досі більшість маховиків, призначених для збереження енергії, виготовлялися зі сталі або карбону. Але у них є істотний недолік - висока ціна. «Накопичувачі кінетичної енергії з вуглецевих композитів коштують близько 250 євро в перерахунку на кіловат-годину ємності, сталеві — 200 євро, а бетонні — всього кілька євро, - пояснює Андре Жаннесо. - В їх системі використовується циліндр з бетону, попередньо напруженого обмоткою зі скловолокна. Він обертається у вакуумній камері, тому не відчуває тертя об повітря».

Таке рішення також дозволяє скоротити потребу у техобслуговуванні, так як механічна частина пристрою герметично ізольована від навколишнього середовища, і мастило не окислюється. На бетонний маховик дається 30-річна гарантія, розрахунковий термін служби інвертора — 15 років.

Крім ціни, важливою перевагою накопичувача від Energiestro є його екологічність. Кількість парникових газів, що утворюються за весь життєвий цикл розробки, становить 10 г/кВт*год, в той час як для літій-іонних батарей і сталевих маховиків характерне значення близько 40 г/кВт*год.

В даний час стартап пропонує одну модель з вихідною потужністю 10 кВт і ємністю 10 кВт*год. Вона важить 3 тонни, діаметр бетонного циліндра — 1 м. Надалі компанія планує випустити акумулятори на 20 і 50 кВт*год.

Спочатку розробка буде пропонуватися на заморських територіях Франції і в Африці. Жаннесо підкреслює, що у жарких і вологих регіонах механічні акумулятори надійніше літій-іонних.

Перші маховики Energiestro встановить у Гайані у рамках спільного демонстраційного проекту з компанією Voltalia, і на сонячній електростанції Thémis на півдні Франції в партнерстві з Engie.

Раніше ЕлектроВісті писали, що австралійська Рада з чистої енергії (Clean Energy Council) представила доповідь Battery Storage: The New, Clean Peaker («Система накопичення енергії на основі батарей: нова, чиста пікова електростанція»).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое