RSS
Новости
25 июня 2021, 15:22
Європарламент прийняв закон про скорочення викидів СО2 на 55% до 2030 року
Прийнятий євродепутатами Європейський кліматичний закон збільшує мету ЄС щодо зниження викидів до 2030 року з 40% до мінімум 55% і на законодавчому рівні вводить зобов'язання досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року, говориться в повідомленні Європарламенту за підсумками голосування в четвер.

Мета на 20-30 рік закладає основу для великого пакету нормативних актів ЄС, який повинен бути прийнятий 14 липня 2021 року для якнайшвидшого скорочення викидів в цьому десятилітті. Вони, зокрема, передбачають низку пропозиції щодо оновлення вуглецевого ринку ЄС і введення механізму вуглецевого коригування імпорту для країн поза ЄС.

Закон був підтриманий 442 євродепутатами, 203 – проти, 51 – утрималися.

Глава парламентського комітету з питань екології, охорони здоров'я та продовольчої безпеки Паскаль Канфан зазначив, що Єврокомісія поставила більш скромні цілі в порівнянні з Європарламентом.

«Досягнуто компроміс. Всі ми знаємо, що Європарламент був готовий піти далі. Але і з цим кліматичним законом ми будемо ставати чистішим в два з половиною рази швидше в наступному десятилітті, ніж в попередньому», – сказав він.

У жовтні 2020 року Європарламент проголосував за оновлення цільового показника ЄС з питань клімату на 20-30 рік, підтримавши скорочення викидів парникових газів на 60% (замість 55%, запропонованих Єврокомісією) до кінця десятиліття в порівнянні з 1990 роком.

Разом з тим німецький «зелений» Міхаель Блосс впевнений, що прийнятий в цьому виді закон не дозволить обмежити глобальне потепління в межах 1,5 градуса Цельсія від рівня доіндустріальної епохи.

Закон також передбачає створення Європейської науково консультативної ради з питань зміни клімату, який буде надавати політикам незалежні наукові консультації щодо узгодження політики ЄС з цілями по досягненню вуглецевої нейтральності.

Згідно з повідомленням Європарламенту, до 30 вересня 2023 року, а потім кожні п'ять років, Єврокомісія оцінюватиме колективний прогрес, досягнутий усіма країнами ЄС, а також послідовність національних заходів на шляху до мети ЄС стати кліматично нейтральним до 2050 року.

Європейський кліматичний закон є ключовим законодавчим елементом, який закріплює мету ЄС по досягненню вуглецевої нейтральності до 2050 року і зобов'язання по реалізації стратегії Green Deal.

Раніше ElektroVesti писали, що існуючі технології можуть знизити емісію СО2 в сільському господарстві на 70%.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!