RSS
Новости
2 июля 2021, 10:18
«Укренерго» планує у липні виплатити генерації частину боргу на балансуючому ринку у розмірі 2 млрд грн
НЕК «Укренерго» в липні планує здійснити першу виплату у розмірі близько 2 млрд грн боргу, який сформований перед постачальниками послуг з балансування (генеруючі компанії) на балансуючому ринку, із 4,3 млрд загальної суми заборгованості (uplift-рахунку або диспропорції, за якої «Укренерго» має сплачувати більше постачальникам послуг, ніж отримувати коштів від сторін відповідальних за баланс).

Про це 1 липня під час прес-конференції повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Цей борг, який утворився, ми можемо частково погасити у цьому році за рахунок економії коштів в тарифі на диспетчеризацію… Ми поки плануємо виплатити суму близьку до 2 мільярдів в липні місяці в якості першого кроку з виведення балансуючого ринку з кризи та для відновлення його ліквідності», - сказав він.

Подальші виплати для погашення повної суми (4,3 млрд грн) будуть проводитися «Укренерго» з огляду на наявність невикористаних коштів, передбачених в тарифі на диспетчеризацію для оплати допоміжних послуг.

Також Кудрицький пояснив, що з ініціативи «Укренерго» вже були внесені зміни до Правил ринку, які дозволять у майбутньому припинити формування uplift-рахунку і баланс розрахунків буде складатися або нульовий, або на користь системного оператора.

«Ці зміни вже внесені. Ми плануємо, що ця проблема від’ємного сальдо між нашою дебіторкою і кредиторкою зникне або наприкінці першого кварталу наступного року, або протягом другого кварталу. Тобто, ця проблема фактично від нас піде через декілька місяців, максимум рік», - додав Кудрицький.

Нагадаємо, що НЕК «Укренерго» планує у липні 2021р представити механізм вирішення боргів на балансуючому ринку електроенергії. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое