RSS
Новости
2 июля 2021, 11:22
У Чернігівській області викрили майнінг-ферму, через яку без води та світла могла залишитися частина регіону
Майнерів криптовалюти, що підключили своє обладнання до однієї з трансформаторних підстанцій в Чернігівській області, викрила Служба безпеки України.

Як повідомляє її прес-служба, зловмисники не тільки викрадали електричну енергію, а й створили загрозу для критичної інфраструктури регіону, оскільки від цієї підстанції отримують електроживлення "Ніжинська станція швидкої медичної допомоги", "Ніжинводоканал" та інші. За два місяці "роботи" зловмисники завдали лише прямих збитків на суму понад 3 млн грн.

"Співробітники СБУ встановили, що організатори створили потужну майнінг-ферму. Ділки розмістили обладнання в орендованих складських приміщеннях і несанкціоновано підключилися до підстанції, розташованої неподалік", - зазначено в повідомленні.

Відзначається, що для того, щоб приховати факти викрадення та заниження показників спожитої електроенергії, зловмисники втрутилися в роботу системи обліку.

"Для цього вони використовували спеціалізоване обладнання. Дії зловмисників могли привести до позаштатних ситуацій з безперебійним постачанням електроенергії населенню та підприємствам", - відзначають в спецслужбі.

Уточнюється, що в ході обшуку правоохоронці вилучили понад 150 одиниць обладнання для генерації криптовалюти, а також спеціалізовану техніку для втручання в мережу автоматизованого обліку електроенергії.

"Встановлюються всі обставини скоєння злочинів за ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 188-1 (викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання) Кримінального кодексу Україна. Слідчі дії тривають ", - резюмують в спецслужбі.

Нагадаємо, на початку червня незаконну майнінг-ферму, підключену до трансформаторної підстанції, виявили на Дніпропетровщині. Задокументовано, що за 3 місяці протиправної діяльності зловмисники завдали лише прямих збитків більш ніж 2 млн грн.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое