RSS
Новости
2 июля 2021, 15:47
TOP 5 українських стартапів за 5 років змагання ClimateLaunchpad в Україні
Найкращі стартапи, які розвивали свої ідеї за допомогою ClimateLaunchpad в Україні.

До 4 липня 2021 року триває прийом заявок на ClimateLaunchpad — найбільше у світі міжнародне змагання “зелених” бізнес ідей. Цей конкурс сприяє зростанню українських “зелених” стартапів з 2016 року. Лідером та менеджером змагання в Україні є Greencubator. Протягом попередніх 5 років ClimateLaunchpad допоміг понад 60 українським підприємцям, що займаються чистими технологіями, вдосконалити свої бізнес-моделі та запустити свої бізнеси, а також надихнув сотні майбутніх “зелених” підприємців.

12 українських фіналістів потрапили у Міжнародний фінал конкурсу та позмагатись на глобальній сцені з іншими стартапами з усього світу. Дві українські команди потрапили до ТОП-16 і були зараховані до потужного акселератору Climate KIC Accelerator. Низка випускників ClimateLaunchpad отримали гранти від проєкту “Кліматичні Інноваційні Ваучери”, залучили венчурний капітал або потрапили до інших великих акселераційних програм.

Попри серйозні виклики, з якими ми стикнулись з минулого року, і з величезним тиском, який всесвітня пандемія чинить на більшість підприємств, ми пишаємося  “духом боротьби” клінтек компаній та “зелених” проєктів, що рухаються вперед серед хаосу. Ця криза доводить, що підприємства, які борються зі зміною клімату, необхідні для нашого регіону та планети загалом, оскільки пандемія блідне в порівнянні з потенційною шкодою від кліматичних змін. Такі види бізнесу розуміють, що кліматичні та економічні виклики є частиною одного і того ж системного питання, вони прагнуть створити нові робочі місця, які матимуть попит у майбутньому, і вони знаходять  дієві екологічні рішення, що генерують стійке зростання, одночасно вирішуючи одну з екзистенційних загроз людства” — говорить Роман Зінченко, співзасновник Greencubator та національний тренер ClimateLaunchpad в Україні.

Саме зараз, коли триває набір на ClimateLaunchpad  2021, ми оглядаємось на найкращі стартапи, які розвивали свої ідеї за допомогою  цієї програми.

GoTo-U: гід для подорожей електрокаром для стійкої мобільності

Одним з 10 найкращих стартапів у  Міжнародному фіналі ClimateLaunchpad 2017 стала GoTo-U — платформа, що об’єднує локації із зарядними станціями, та водіїв електромобілів, які можуть безкоштовно заряджати свої машини, користуючись послугами цих бізнес локацій (торгові центри, кінотеатри, ресторани, готелі та клініки.) В Україні платформа наразі охоплює близько 100 локацій і до неї активно додаються швидкі зарядки компаній-партнерів. Нещодавно команда Go To-U підписала угоду з великою роумінговою платформою Hubject , що дозволить їй клієнтам отримати доступ до 250 000 зарядних станцій у 43 країнах.

“Ти не бачиш потенційних масштабів, намагаючись розробити свій проєкт локально, а ClimateLaunchpad відкриває широкі горизонти для всіх учасників. Коли ти виграєш перший приз на світовому рівні, ти розумієш, що у тебе  крута ідея, яка має великий попит — це додає кисню вірі у вашу справу, особливо на ранніх стадіях розвитку” - сказала Лена Артеменко, співзасновниця Go To-U.

Задовго до того, як Greencubator почав робити дистанційні фінали, GoTo-U виграв національний фінал завдяки неймовірному онлайн пітчингу, що був зроблений з дерева. Так, команді довелося піднятися до будиночка на дереві, щоб мати робоче покриття 3G для того, щоб взяти участь у фіналі.

ТОКА: зберігаючи баланс напруги

У 2018 році TOKA — мережа зарядних станцій для електромобілів із системами для “розумного” балансування енергетичного навантаження - посіла третє місце серед переможців національного відбору в Україні.

Інноваційна розробка TOKA відстежує розподілення потужності електромережі між усіма зарядками, і динамічно перерозподіляє її там, де це найбільш потрібно. Чи, скажімо, вночі в домашній мережі є трохи вільного живлення, і ця електроенергія використовується для швидшого заряджання припаркованих автомобілів. Це дозволяє задіяти  наявну потужність та уникнути додаткових інвестицій у її збільшення.

TOKA забезпечила вже близько 300 тисяч зарядних сесій для своїх клієнтів і продовжує розвивати свою мережу.

“ClimateLaunchpad дозволив нам перевірити нашу гіпотезу, розглянути  амбітніший масштаб нашої ідеї та продукту. Найкраща мотивація — це коли ваша ідея обрана і реалізована на практиці. Тому ми змогли це зробити”, — сказав Стефан Благовісний, співзасновник та генеральний директор TOKA. 

GreenBin: простий спосіб бути зеленим

Команда GreenBin стала національним фіналістом у 2019 році. Їх мобільний додаток дозволяє обміняти використані пластикові пляшки на нові товари та знижки. Користувач сканує через додаток QR-код на пакуванні та здає пляшку у найближчому магазині, де приймають упаковку. Тут же у додатку карта локацій, де можна отримати нові продукти та знижки. Додаток є ідеальним рішенням для країн, де відсутня система депозитів для повернення пляшок і замінює функцію автомата зворотного продажу. Супермаркетам потрібно лише виставити спеціальні коробки для пляшок, тому користувачам не потрібно чекати в черзі. Вони можуть легко сканувати використані пляшки, коли їм це зручно, навіть удома, та відстежувати їх вуглецевий слід.

Зараз команда GreenBin працює на польському ринку, активно залучаюч користувачів у Варшаві, Кракові та Познані. Минулого  року команда GreenBin також виграла національний фінал  Power Up 2020 Poland — найбільший конкурс для стартапів у Центральній та Східній Європі.

“Найважливіший внесок  ClimateLaunchpad — це увага до таких важливих моментів, як ґрунтовна  робота з гіпотезами та поглиблене дослідження потреб наших потенційних користувачів”, — сказав Дмитро Кухарєв, генеральний директор GreenBin.

Carbominer: збирати дешевий CO2 з відкритого повітря

Першим національним переможцем України у 2019 році став Carbominer, який запропонував нове рішення для отримання СО2 просто неба та безпосередньої передачі його в теплицю клієнта без потреби у додатковому  зберіганні.

Розроблені командою методи виловлювання СО2, скрубер з перепадом низького тиску, дозволили Carbominer знизити витрати настільки, що вони змогли почати продавати СО2 як комерційний продукт, одночасно сприяючи вилученню газу з атмосфери Землі. Carbominer вже отримав перші інвестиції для розробки та реалізації своєї ідеї, і команда також стала учасником акселератора  EIT Climate-KIC. 

Нік Осейко, співзасновник Carbominer, зазначив, що досвід участі у ClimateLaunchpad означає зустрічі з цілим рядом цікавих людей, контакти на цільових ринках, можливість дізнатися про інструменти для свого бізнесу.

Atmosphere: монетизуйте свою погоду

Atmosphere Weather Processor стала третьою на національному фіналі в Україні у 2019 році. Команда створила інтелектуальну систему, яка забезпечує точні гіперлокальні прогнози погоди. 

Нейронна мережа Atmosphere робить це шляхом збору та аналізу даних із супутників, за допомогою міжнародних кліматичних моделей, загальних прогнозів, історії погоди, даним зі смартфонів та власного набору датчиків та метеостанцій. Система консультує користувачів щодо способів економії енергії для опалення та охолодження на основі даних про гіперлокальне середовище, таким чином зменшуючи викиди CO2 та споживання палива. Представлена як енергоефективне рішення для котелень, система може бути використана для широкого спектра галузей: на сонячних та вітряних станціях для регулювання розподілу генерованої енергії ї, прогнозів погоди, охорони здоров'я та енергетичної ефективності кооперативів.

“Найбільша перевага конкурсу полягає в тому, що ми навчились краще структурувати свої думки, правильно їх описувати та натхненно представляти свої ідеї. Ми зустріли безліч однодумців і переконалися, що навіть дуже складні філософські концепції можуть бути упаковані в практичні продукти”, — зауважив Віктор Долгопятов, генеральний директор та засновник Atmosphere.

Цього року ClimateLaunchpad проходить в Україні вже вшосте. До 4 липня українські команди мають можливість податися на конкурс, отримати шанс заявити про свою “зелену” ідею на увесь світ і приэднатися до когорти кращих інноваційних стартапів України. Реєстрація українських команд доступна за посиланням: https://climatelaunchpad.org/application-form/ 

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое