RSS
Новости
2 июля 2021, 17:26
Huawei організувала «Зелений форум» у межах міжнародного конгресу мобільного зв’язку MWC 2021
Huawei організувала «Зелений форум» у межах міжнародного конгресу й виставки мобільного зв’язку MWC 2021 у Барселоні. Під час заходу Девід Лі (David Li), президент Huawei у Західній Європі, заявив, що компанія рішуче підтримує цілі ЄС щодо зменшення викидів парникових газів.

Цьогоріч захід присвячено участі галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у реалізації програми «Європейський зелений курс» (EU Green Deal) та тому, як цифрові технології сприяють сталому розвитку регіону. Під час форуму були розглянуті кейси зі стратегіями розвитку «зелених» телекомунікаційних мереж й наголошено на основних проблемах, з якими стикаються оператори у прагненні досягти вуглецевої нейтральності.

Під час виступу на форумі Девід Лі зосередив увагу на тому, як ІКТ-галузь може застосовувати «зелені» цифрові телекомунікаційні послуги для підтримки клієнтів.

«Ми допомагаємо іншим галузям зменшити їхній вуглецевий слід завдяки ІКТ-рішенням. Вуглецевий слід ІКТ-галузі становить усього 2% від загального обсягу викидів. Однак ІКТ-технології можуть допомогти зменшити світові викиди вуглецю на 20%, — зазначивДевідЛі. — Huawei переконана в необхідності використання бітів для управління ватами. Біт — одиниця цифрової інформації, а ват — енергії. Застосування бітів для управління ватами означає застосування цифрових технологій для ефективнішого управління енергоспоживанням. Інтеграція цифрових та енергетичних технологій дозволить нам використовувати нові технологічні досягнення у сфері штучного інтелекту, підключення та хмарних обчислень для цифровізації енергетики». 

Інші учасники форуму висловилися щодо вирішального значення ІКТ в екологічних планах регіону. Сузана Соліс Перес (Susana Solís Pérez), член Європейського парламенту, сказала: «Насправді кожен сектор може виграти від впровадження цифрових рішень». Каріна Лопес (Carina Lopes), керівник Товариства цифрового майбутнього в компанії Mobile World Capital Barcelona, додала: «Недостатньо досягти рівня нульових викидів вуглецю. Галузь інформаційно-телекомунікаційних технологій здатна посісти лідерські позиції та суттєво змінити наше суспільство».

Стівен Мур (Steven Moore), керівник відділу кліматичних дій GSMA, зазначив, що оператори залежать від «зеленої» енергії, яка допомагає досягати цілей в інших секторах: «Ми хочемо довести до відома урядових органів, що не можемо перейти на поновлювані джерела енергії поодинці».

Моніка Сала (Monica Sala), технічний директор Orange Spain, прокоментувала, що компанія має на меті досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року за рахунок зниженого енергоспоживання в мережах, збільшеного використання відновлюваних джерел енергії, а також часткового переходу на економіку замкненого циклу. Подібним чином Telefónica планує досягти нульових викидів до 2025 року. Хуан Мануель Каро Бернат (Juan Manuel Caro Bernat), директор з операційної трансформації у Telefónica Group, пояснив: «Ми максимально скоротимо наш вуглецевий слід для уникнення сценарію глобального потепління на 1,5°C. Також ми нейтралізуємо решту викидів завдяки проєктам поглинання СО2».

Інші представники галузі також поділилися своїм поглядом на те, як сучасні ІКТ-технології змінюють стан речей. Бланка Сенья (Blanca Ceña), директор Vantage Towers Spain, розповіла, як її компанія використовує «цифрових близнюків» (Digital Twins), аби значно знизити потребу у відвідуванні вишок, зауваживши: «Ми вважаємо, що технології 5G стануть кроком уперед для всього суспільства і для Європи зокрема».

Джеймс Кроушоу (James Crawshaw), головний аналітик департаменту постачальників послуг й інформаційних технологій в Omdia Informa Tech, додав: «Зниження вуглецевих викидів стає новим пріоритетом для галузі, адже ми повинні економити енергію і скорочувати викиди вуглецю. З точки зору енергозбереження важливо не тільки знижувати абсолютне споживання енергії, але і підвищувати ефективність її використання. У плані скорочення вуглецевого сліду варто розуміти, що викид вуглецю на біт переданих даних стає новим показником екологічності мережі, і для ефективного управління викидами необхідне відповідне визначення цього поняття».

Оператори зв'язку давно виступають за глобальне єднання зусиль у забезпеченні сталого розвитку. При цьому сектор мобільного зв'язку став першою галуззю, що висловила свою підтримку Цілям сталого розвитку ООН ще в 2016 році. Проте операторам все ще потрібно виконати велику роботу з трансформації мереж для досягнення мети — нульового рівня викидів вуглецю.   

MWC Barcelona 2021 тривав з 28 червня до 1 липня в іспанській Барселоні. Huawei представляла свої продукти та рішення на стенді 1C50 у холі №1 виставкового центру Fira de Barcelona Gran Via. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!