RSS
Новости
9 июля 2021, 11:22
Дослідження: від 10 до 24 мільярдів євро на рік необхідно для нарощування ринку зеленого водню в ЄС до 2030 року
До кінця десятиліття для того, щоб зробити «зелений водень» конкурентоспроможним в ЄС, будуть потрібні щорічні субсидії в розмірі від 10 до 24 мільярдів євро. Про це йдеться в спільному дослідженні Agora Energiewende і Guidehouse «Підвищення конкурентоспроможності відновлюваного водню: політичні інструменти для підтримки зеленого H2». Субсидії повинні в першу чергу направлятися в ті області, де існує незаперечна і незамінна потреба в відновлюваному водні в майбутньому - наприклад, в промисловості в якості заміни природного газу або палива для реактивних двигунів. Це має «економічну доцільність».

В якості відповідних політичних інструментів для успішного впровадження відновлюваного водню Agora Energiewende і Guidehose назвали угоди із захисту клімату, так звані вуглецеві контракти на різницю, квоту на синтетичне паливо на основі електроенергії в авіації, тендери для просування водневих теплоелектростанцій, цільові ринкові стимули для матеріалів, що не містять CO₂, і контракти на поставку відновлюваного водню та ін.

«Підтримка нарощування виробництва відновлюваного водню на початковому етапі обійдеться недешево. Тому що навіть при ціні CO₂ від 100 до 200 євро за тонну «зелений» водень поки неконкурентоспроможний », - пояснює Патрік Грайхен, директор Agora Energiewende. Звідси рекомендація про пріоритетне фінансування і пріоритеті в тих місцях, де буде незаперечний попит на відновлюваний водень. Це може включати виробництво сталі, аміаку і основних хімічних матеріалів в промисловості, далеку авіацію і морські перевезення, а також довгострокове зберігання електроенергії в енергетичному секторі та в якості залишкового навантаження при виробництві тепла в існуючих системах централізованого теплопостачання.

Згідно з дослідженням, в ЄС щорічно споживається 340 терават-годин водню, який досі виробляється майже повністю з викопного палива. Це означає, що водень на сьогодні є значним джерелом парникових газів і що для створення кліматично нейтральної альтернативи потрібен перехід на відновлювані джерела енергії. Це особливо актуально на тлі мети ЄС щодо скорочення викидів на 55% до 2030 року в порівнянні з 1990 роком. Тому дуже важливо знизити витрати на виробництво зеленого водню, бо попит на нього буде продовжувати рости у зв'язку з наміченою кліматичною нейтральністю в Європі.

В середині липня Комісія ЄС представить свій пакет «Fit for 55». Сюди входять одинадцять законодавчих пропозицій, які повинні допомогти скоротити викиди до 2030 року. Дослідження Agora Energiewende і Guidehouse також було опубліковано на цьому тлі, оскільки «зелений» водень є ключовим елементом в досягненні кліматичних цілей ЄС.

Нагадаємо, що у 2020 році в Європі була опублікована воднева стратегія ЄС. Національні стратегії прийняли держави-члени. Основна ставка робиться на так званий (в термінах Європейської стратегії) «низьковуглецевий водень» (low-carbon hydrogen), до якого належить «викопний» водень, в процесі отримання якого відбувається уловлювання викидів вуглецю (синій) і «електролізний» водень (зелений) .

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!