RSS
Новости
9 июля 2021, 11:54
Старі лопаті вітрогенераторів будуть використовуватися в гравітаційних накопичувачах енергії
Італійський енергетичний гігант Enel уклав угоду зі швейцарською компанією Energy Vault, яка розробляє гравітаційні системи накопичення енергії.

Основні матеріали, що використовуються в вітрогенераторах (по масі та об'єму) - це сталь, бетон і композити, з яких виготовляють лопаті. Всі ці матеріали утилізуються стандартно, відповідно до правил поводження з відходами, що діють на відповідних ринках.

Переробка композитних матеріалів з виділенням вихідних компонентів для повторного використання є складним науково-технологічним завданням, яке на сьогодні остаточно не вирішене.

Вітроенергетика не є основним споживачем композитів. Вони є важливими матеріалами в таких секторах, як авіація, автомобілебудування, морський транспорт, аеронавтика, обладнання для відпочинку та спорту, будівництво.

Проте, вітроіндустрія активно займається рішеннями по переробці композитних лопатей, які можуть бути використані і в інших галузях, а європейська Асоціація вітроенергетики WindEurope навіть пропонує заборонити поховання списаних лопатей на полігонах.

Enel та Energy Vault опрацьовують нове рішення - використовувати подрібнені лопаті вітряних турбін в бетонно-композитних блоках гравітаційних накопичувачів енергії. «Використання цього матеріалу надає блокам більшу стабільність і надійність, збільшує їх довговічність і знижує витрати», - говорить представник Enel.

Energy Vault розробляє і будує «гравітаційні системи накопичення енергії». Такі накопичувачі працюють за принципом, який застосовується в ГАЕС, тільки замість води тут використовуються тверді матеріали. Пристрій накопичувача піднімає вантажі (композитні блоки) вагою 35 тонн кожен на висоту (зарядка накопичувача) і «скидає» їх вниз (перетворення потенційної і кінетичної енергії в електричну).

Energy Vault стверджує, що система може досягати ефективності приблизно в 90%, працювати протягом 30-40 років, забезпечуючи необмежену кількість циклів і без зниження початкової ємності. Компанія заявляє, що використовує екологічно стійку сировину, а саме відходи, які в іншому випадку направляються на звалища.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Європейська асоціація вітроенергетики WindEurope закликала ввести загальноєвропейську заборону на поховання списаних лопатей вітряних турбін з 2025 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!