RSS
Новости
9 июля 2021, 19:27
Україна втратить 2 млрд грн податкових надходжень, якщо запровадить акциз на енергію з ВДЕ - Укрпромзовнішекспертиза
Україна на 1,9 млрд грн скоротить надходження до державного бюджету через необдуману ідею Кабінету міністрів України з підвищення податку на викиди вуглецю (СО2) та запровадження акцизного збору на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел.

Про це заявив Сергій Поважнюк, заступник директора з питань розвитку ДП "Укрпромзовнішекспертиза". "Пропонується підвищення податку на викиди СО2 і акциз на ВДЕ. Тобто з одного боку він збільшить надходження до бюджету, ми бачимо 3-4 млрд грн на рік, водночас, за рахунок того, що у нас буде скорочення обсягів виробництва, обсягів економіки, у нас знизяться податки на виробництво".

За його словами, це стосується податків на зарплату, податків на прибуток і інших подактів, що сплачуються при виробництві продуктів. "Буде скорочення на 5,3 млрд грн. Тобто сумарне сальдо для бюджету буде мінус 1,9 млрд. Тобто одним ми підвищуємо в короткотерміновій перспективі, але в перспективі ми бачимо скорочення виробничих податків. Ну і відповідно негативне сальдо для бюджету", - зазначив експерт.

Також він повідомив, що запровадження акцизу для виробників ВДЕ може заблокувати розвиток сектора і зупинити ту позитивну динаміку, яка спостерігалася впродовж останніх років.

Експерт пояснив, що запровадження акцизного збору зробить економічно невигідними проєкти "зеленої" енергетики для іноземних інвесторів і тому ніхто не захоче будувати нові "зелені" електростанції.

"Ми на грані і це знижує інвестиційну привабливість. Фактично акциз – це зниження на 3,2% доходів виручки проєктів ВДЕ".

Експерт нагадав, що впродовж останніх трьох років у розвиток ВДЕ було залучено майже 8 млрд доларів інвестицій, це більше 70% всіх інвестицій в енергетику. "І це дозволило компенсувати виведення потужностей теплової генерації. Тобто ми бачимо, що зменшення теплової генерації було компенсовано альтернативною енергетикою. "Збільшення виробництва енергії ВДЕ знизить викиди в енергетиці на 10,2 млн.тонн СО2. Тобто ми бачимо позитивну динаміку стосовно викидів за рахунок розвитку ВДЕ", - додав експерт.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроєкт №5600 щодо внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на "зелену" енергію в Україні за ставкою 3,2%. 1 липня цей законопроєкт було підтримано в парламенті в першому читанні.

5 липня профільні асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну запровадити акцизний збір на "зелену" електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою та порушенням зобов’язань перед міжнародними інвесторами, і тому ця норма має бути виключена з законопроєкту №5600 щодо внесення змін в Податковий кодекс України.

Наприкінці червня ЄБРР, Чорноморський банк торгівлі та розвитку, Нідерландська фінансова компанія розвитку, Інститут фінансування розвитку, а також Секретаріат Енергетичного співтовариства написали листа на адресу голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Вони підкреслили, що ймовірне впровадження акцизного збору на виробництво електроенергії з поновлюваних джерел в Україні суперечить цілям ЄС з декарбонізації, загрожує планам країни щодо інтеграції з європейською енергосистемою, і тому ця норма повинна бути переглянута. За даними ЗМІ, через кризу в енергетиці постраждали як мінімум 4 іноземні компанії: Scatec (Норвегія), VR Capital (США), Modus Energy (Литва), TIU Canada (Канада).

Раніше повідомлялося, що влада планує запровадити акциз на відновлювану енергетику

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое