RSS
Новости
9 июля 2021, 20:52
Податкова служба оштрафувала Іршанську СЕС на 23 млн грн
Головне управління ДПС в Житомирській області наказало ТОВ "Іршанській СЕС" 30 МВт (Житомирська обл.) доплатити 23 млн грн в якості пені за неповернення валютної виручки, а також 350 тис. грн податку на доходи юридичних осіб-нерезидентів.

Про повідомив генеральний директор ТОВ "Тесла Енерго", один із власників СЕС, Олег Грамотенко. 

 "Протягом червня-липня цього року нашу СЕС перевіряли двічі. Вердикт: доплатити податок на доходи нерезидентів в розмірі 350 тис. грн і пеню за неповернення валютної виручки, ні багато ні мало, на 23 млн грн. Останнє істотно перевищує всі доходи СЕС ", - зазначив він. При цьому , за словами Грамотенко, нарахування таких доплат не має під собою ніяких обґрунтувань і заперечується компанією в адміністративному та судовому порядку. 

 "Це чергова спроба наповнити бюджет за рахунок реального сектора економіки, яка характеризує все негативне ставлення держави до відновлюваної енергетики, особливо до сонячної, і в черговий раз загрожує подальшому залученню іноземних інвестицій ", - висловив думку Грамотенко. 

Адвокат компанії Роман Орєхов в своєму коментарі зазначив, що нарахування доплати податку на доходи юросіб-нерезидентів податкова служба аргументувала наявністю англомовного варіанту конвенції про уникнення подвійного оподаткування між урядами України і Бельгії, згідно з яким всі платежі в Бельгію оподатковуються за ставкою 10%, в той час як український її варіант вказує ставку 5%.

"Справа в тому, що з 1999 року, коли конвенція вступила в силу, англомовний варіант, що має перевагу перед трьома іншими, укладеними на українській, голландській та французькій мовами, так і не був оприлюднений офіційно обома країнами.Такого варіанту немає в офіційному доступі, а Конституція України забороняє використовувати не оприлюднені документи. Але податкова вважає, що ми самі повинні були провести розслідування, знайти англомовний варіант і користуватися ним ", - роз'яснив адвокат. 

За словами Орєхова, досвід його роботи з нерезидентами свідчить про те, що всі компанії для платежів до Бельгії користувалися саме україномовним варіантом, так що нарахування доплати одному підприємству може стати прецедентом для інших з дуже негативними наслідками. 

 "Іршанська СЕС працює з 2020 року, але платежі здійснювалися іншими компаніями протягом майже 30 років ", - зазначив він. 

Щодо нарахування пені за неповернення валютної виручки в розмірі 23 млн грн, адвокат вказав, що податкова служба відмовляється вважати форс-мажором в умовах пандемії і закриття кордонів затримку з поставками обладнання для будівництва СЕС. 

 "Це абсолютно необгрунтовано. Один з постачальників затримав поставку обладнання через закриття кордонів. В результаті, згідно з законом про валюту і валютну виручку, якщо за 365 днів компанія не повернула анонсовані гроші чи не ввезла обладнання, починає нараховуватися пеня 0,3% в день. У підсумку вийшло 23 млн грн ", - пояснив Орєхов. 

При цьому він вказав, що компанія має всі шанси оскаржити нарахування в судах, але це вже викликало занепокоєння як у бельгійського співвласника СЕС (Upgrade Energy - ЕР), так і у Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) як основного позичальника коштів.

Раніше повідомлялося, що скасування нульової ставки акцизу для ВЕС і СЕС спровокує арбітраж інвесторів проти України 

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое