RSS
Новости
9 июля 2021, 21:39
Єврокомісія оштрафувала німецьких автовиробників на €875 млн. за змову у сфері зменшення шкідливих викидів
Єврокомісія наклала стягнення у сумі понад 875 мільйонів євро на ключові німецькі компанії – автовиробники, включаючи Daimler, BMW та виробників групи Volkswagen (Volkswagen, Audi та Porsche), за картельну змову щодо використання технології зі зменшення кількості шкідливих вихлопів автомобілів з дизельними двигунами.

Про це заявила виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Маргрете Вестагер сьогодні на пресконференції у Брюсселі:

«Єврокомісія сьогодні прийняла рішення вжити заходів проти п’яти автовиробників: Daimler, BMW, а також Volkswagen, Audi та Porsche, які належать до групи Volkswagen. Комісія наклала загальне стягнення у 875 мільйонів євро. Ці автовиробники на порушення закону змовилися, щоб обмежити конкуренцію в сфері технологій з очищення викидів для дизельних автомобілів», – сказала представниця Єврокомісії.

За її словами, це перший випадок, коли Єврокомісія накладає стягнення «за співробітництво у технічних елементах, що має ознаки картельної змови».

Вестагер зазначила, що всі згадані компанії визнали свою участь в картельній змові та погодилися врегулювати цю справу. Компанію Daimler, яка поінформувала Єврокомісію про порушення, не штрафуватимуть.

«Щороку мільйони дизельних автомобілів ... продаються на ринку Європи, ще більше вже перебувають у використанні. Не лише власники цих автомобілів, й усі громадяни мають право вірити, що виробники автомобілів конкурують одне з одним, зокрема щодо зменшення шкідливих викидів. Але згадані компанії не виправдали ці очікування. Впродовж більш ніж 5 років вони навмисне уникали конкуренції у тому, щоб краще очищувати викиди», – зауважила Вестагер.

За її словами, компанії мали необхідні технології. Представниця Єврокомісії нагадала, що у 2007 році законодавство ЄС встановило мінімальні стандарти для викидів такої речовини, як нітроген оксиду (оксиду азоту), яка є шкідливою для довкілля та здоров’я людей. Ці стандарти, відомі як «Євро – 5» та «Євро – 6», мали бути виконаними до 2009 року. Всі п’ять компаній-автовиробників мали регулярні технічні зустрічі з метою спільно розробити системи очищення для дизельних пасажирських автомобілів, щоб дотриматися регуляторних правил Євросоюзу.

«Сьогоднішня справа – про те, як законна співпраця пішла у невірному напрямку. Виробники автомобілів розвинули дуже хороші технології очищення, але вирішили не конкурувати у використанні їх повного потенціалу. Після досягнення згоди щодо уникнення конкуренції в ефективності систем очищення, вони порушили правила конкуренції», - зазначила виконавчий віцепрезидент Єврокомісії.

Раніше повідомлялося, що Європарламент прийняв закон про скорочення викидів СО2 на 55% до 2030 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!