RSS
Новости
16 июля 2021, 10:18
Чорногорія запустила програму підтримки дахових сонячних електростанцій в країні
Електроенергетична компанія Чорногорії Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) і Міністерство екології, територіального планування та урбанізму країни запустили програму, яка дозволить встановити 3000 фотоелектричних систем на дахах житлових будинків.

В рамках програми домовласники будуть запрошені до участі в схемі, яка повинна забезпечити, згідно EPGC, повернення інвестицій через п'ять-сім років. Відібраним кандидатам буде дозволено продавати комунальному підприємству надлишкову сонячну енергію.

Також очікується, що ця схема створить близько 400 робочих місць і залучить інвестиції в розмірі 30 мільйонів євро. Незважаючи на обмежений масштаб, програма є першою спробою Чорногорії підтримати дахові фотоелектричні системи.

EPCG також будує сонячний парк потужністю 100 МВт в партнерстві з фінською компанією Fortum і плавучу  електростанцію на штучному солоному озері Слано.

За даними Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, до кінця 2020 року в країні була встановлена ​​сонячна енергія потужністю всього 6 МВт. Переважна більшість потреб Чорногорії в електроенергії в даний час задовольняється за рахунок теплової електростанції Плевля потужністю 225 МВт на півночі Чорногорії, і двох великих гідроелектростанцій в Перучіце (307 МВт) і Пиві (363 МВт).

Раніше ЕлектроВісті писали, що консалтингова компанія Wood Mackenzie випустила невеликий звіт, присвячений економіці фотоелектричної сонячної енергетики. Вона називається: «Повне затемнення: Як падіння витрат забезпечить домінування сонячної енергії в енергетиці». Автори відзначають, що вартість сонячної енергії впала на 90% за останні два десятиліття і, ймовірно, впаде ще на 15-25% в найближче десятиліття.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!