RSS
Новости
16 июля 2021, 12:59
Виробники електроенергії з ВДЕ позиваються в суди до «Гарантованого покупця» на 1,8 млрд грн
Компанії-виробники електричної енергії з відновлюваних джерел позиваються у судах до ДП «Гарантований покупець» щодо заборгованості за «зеленим» тарифом сумарно на 1,8 млрд грн.

«Сума позовних вимог, які висуваються Гарантованому покупцю – 1,8 млрд грн», - коментують в «Гарантованому покупці».

Як зазначають в держпідприємстві, станом на 15 липня у господарських судах знаходиться 130 позовних заяв від виробників з ВДЕ до «Гарантованого покупця». В компанії повідомили, що у судах першої інстанції – 25 справ, а оскаржуються в апеляційному та касаційному порядку – 85 справ.

«З усіма контрагентами, позовні заяви яких до «Гарантованого покупця» натепер розглядаються у судах, підприємство намагається досягти компромісних рішень, спрямованих на забезпечення в діючих умовах можливості оплати заборгованості та поточної оплати виробленої ВДЕ електроенергії… Ми вдячні виробникам з ВДЕ, оскільки більшість з розумінням ставляться до цих викликів та погоджуються на компромісні рішення», - підкреслюють в держпідприємстві.

Щодо вирішення питання пошуку шляхів фінансування заборгованості за «зеленим» тарифом, «Гарантований покупець» ініціював проект закону щодо ОВДП на 13,7 млрд грн та звернувся до Уряду за сприянням його прийняття Верховною Радою України. За даними компанії, зараз цей законопроект знаходиться на розгляді у органах виконавчої влади.

Як повідомляли в ДП «Гарантований покупець» наприкінці червня, заборгованість НЕК «Укренерго» для розрахунків перед «зеленими» виробниками за 2020-2021рр склала сумарно 17 млрд грн.

Раніше ЕлектроВісті писали, що ДП «Гарантований покупець» за підтримки USAID ввів нову систему прогнозування виробництва електроенергії з ВДЕ від компанії Enercast, для отримання більш точних прогнозів генерації.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!