RSS
Новости
19 июля 2021, 10:18
Місто Українка спільно з ЄС енергомодернізували громадські будівлі за понад 1 млн. євро
В місті Українка, Київська область, енергомодернізували громадські будівлі: спорткомплекс та палац культури "Енергетика". Вартість модернізації склала понад 1 млн. євро, 75% з яких надав безповоротним грантом Європейський Союз, в рамках програми "Угода мерів - Демонстраційні проекти", решта - кошти міського бюджету.

Реалізація проекту розпочалася в травні 2018 року, а завершення всіх робіт планується в вересні 2021 року. 

Спочатку модернізували міський спорткомплекс: відремонтували покрівлю, утеплили цоколь будівлі, встановили нові вікна та вхідну групу, реконструювали систему опалення, утеплили та пофарбували фасад. Невдовзі на покрівлі встановлять геліоколектор, який забезпечуватиме спорткомплекс гарячою водою.

Наразі тривають роботи з термомодернізації будівлі палацу культури «Енергетик». Тут вже замінили вікна та вхідну групу, встановили індивідуальний тепловий пункт, реконструювали систему опалення. Зараз триває ремонт покрівлі, утеплюється та фарбується фасад і цоколь будівлі. Після завершення ремонту покрівлі палацу культури на ній встановлять сонячні панелі, які вироблятимуть електроенергію для цього об’єкту.

"ЄС надав безповоротний грант для модернізації спортивного комплексу та палацу культури. Ми сподіваємося, що усі ці заходи допоможуть місту зменшити кількість споживання енергії на 40% щорічно та заощаджувати до 20% коштів міського бюджету", - Ян Ваандерс, керівник команди Підтримки "Угода Мерів".

Також в рамках проекту в грудні 2019 року у 8 бюджетних установах міста встановили автоматизовану систему моніторингу енергоресурсів, яка допомагає швидко виявляти перевитрати і аварії, усуває людський фактор під час збору первинних даних.

За попередніми оцінками, у результаті реалізації всього проекту викиди СО2 зменшаться на 530 тонн на рік, чого також можна досягти шляхом відмови від використання 339 нових автомобілів щороку.

Нагадаємо, що "Угода Мерів" - наймасштабніша у світі ініціатива локальних дій по клімату та енергії, яка підтримується Європейським Союзом. В регіоні Східного Партнерства понад 400 муніципалітетів взяли на себе зобов'язання добровільно скоротити свої викиди СО2 як мінімум на 20% до 2020 року або 30% до 2030 року. Європейський Союз підтримує Ініціативу в країнах Східного Партнерства, виділивши технічну, методологічну та фінансову допомогу на суму понад 30 мільйонів євро. Це включає безповоротні гранти та індивідуальну технічну допомогу, яка надається 34 містам з 2015 року для впровадження демонстраційних проектів, переважно у сфері енергоефективності. До цієї ініціативи ЄС приєдналися вже 7 українських міст.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое