RSS
Новости
30 июля 2021, 21:35
На Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню
Біля села Довговоля (Рівненська область) планують побудувати вітроелектростанцію потужністю 72 МВт для використання «зеленої» електроенергії для виробництва водню.

Проект «Володимирець» реалізує компанія MCL, яка займається розробкою об’єктів генерації електричної енергії з ВДЕ.

Вітропарк складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по 6 Вт кожна. Біля ВЕС планують побудувати завод з виробництва водню.

«ВЕС «Володимирець» прогнозовано вироблятиме 230 ГВт-год електроенергії на рік, - зазначають у MCL. - За допомогою електричної енергії, яку вироблятимуть вітрогенератори у Довговолі, воду в промислових електролізерах розподілятимуть на кисень та водень, а потім отриманий «зелений» водень планують зріджувати та транспортувати споживачеві.

Наразі девелопери проекту проводять техніко-економічні розрахунки дільниці з виробництва «зеленого» водню, а саме обирають тип та потужність основного (електролізеру) та інфраструктурного технологічного обладнання (в т.ч. системи накопичення та зберігання електроенергії), триває вибір земельної ділянки з урахуванням оптимальної логістики.

Оскільки процес електролізу потребує значних обсягів води, наразі у двох потенційних локаціях, де планується розміщення майбутнього заводу, проводять гідрогеологічні дослідження запасів підземних вод.

Концепцією проекту передбачено 100% реалізації «зеленого» водню. Таким партнером може бути, наприклад, ПАТ «Рівнеазот». Крім одного з основних українських підприємств із виробництва аміаку та аміачних добрив, опрацьовуються інші можливі варіанти реалізації водню, у тому числі – ГТС України.

Фахівці компанії інформують, що розробку дільниці з виробництва «зеленого» водню проводять спільно з представниками кількох європейських компаній з виробництва електролізерів. Це дозволить перейти від теорії до вже реалізованої практики.

«Пакет будівництва вітропарку вже готовий. Зараз проводимо розрахунки ТЕО для дільниці з виробництва «зеленого» водню, – уточнює Микола Герасименко, керівник MCL. - Наразі перед нами важливий етап залучення стратегічного партнера для співфінансуванню даного проекту».

За оцінками спеціалістів MCL, впровадження проекту має відбутися протягом 2023-2025 років. Реалізація пілоту передбачається із залученням іноземного капіталу, тому компанія активно працює над пошуком інвестиційних партнерів. Наразі проект реалізується за власні кошти MCL.

Вітровий проект з виробництва «зеленого» водню в Україні, потужності якого побудують на півночі Рівненської області, анонсували у квітні 2021 року під час конференції «Перехід від «зеленого» тарифу до ринкових умов».

Реалізацію проекту саме у форматі «вітер – водень – аміак» фахівці презентували як розв’язання проблем пов’язаних з балансуванням, диспетчерськими обмеженнями та реалізацією переходу ВДЕ-генерації від «зеленого» тарифу до ринкових умов.

Наразі у Міністерстві енергетики за підтримки міжнародних партнерів розробляють Водневу стратегію України. У березні 2021 року було представлено проект Дорожньої карти для виробництва та використання водню в країні.

Раніше повідомлялося, що у Міністерстві енергетики обговорюють можливість виробництва кліматично нейтрального водню за допомогою атомної енергії, також розглядають виробництво на основі газу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое