RSS
Новости
6 августа, 21:37
Сербія стимулюватиме домогосподарства встановлювати сонячні панелі
Міністерство гірничої промисловості та енергетики Сербії створило програму надання субсидій домогосподарствам для заміни дверей та вікон, встановлення ізоляції та заміни систем опалення на більш чисті.

Міністерство та місцеві муніципалітети забезпечують половину інвестицій, а бенефіціари повинні покрити решту. Подібну схему збираються запустити і для сонячних панелей. 

Віцепрем'єр-міністр та міністр енергетики Зорана Михайлович заявила, що міністерство розпочне програму субсидування сонячних панелей на початку вересня. Вона також продовжить програму підвищення енергоефективності домогосподарств, оголосивши до кінця року другий публічний конкурс.

Михайлович сповідомила, що міністерство щороку публікуватиме заклики щодо підвищення енергоефективності, щоб прискорити впровадження заходів з енергозбереження. За її словами, планується підвищити енергоефективність за п’ять років і щороку виділяти на це 150 мільйонів євро на стимулювання.

Процедура для сонячних панелей буде подібною, оскільки міністерство та муніципальна влада забезпечать половину коштів.

Нещодавно прийняті закони про енергетику створили умови для спрощення процедури встановлення сонячних панелей з ідеєю завершити все у чотири етапи. Оператор системи розподілу готує підзаконні акти. Посібник для фізичних та юридичних осіб планується розробити у після прийняття підзаконних актів, повідомило міністерство.

Раніше повідомлялося, що у Сербії запустили для централізованого теплопостачання мегаватну установку на сонячних колекторах

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!