RSS
Тренды
13 августа, 12:14
На території Німеччини може бути розміщено більше 3000 ГВт сонячних електростанцій
Німецький інститут сонячних енергетичних систем (Fraunhofer ISE) підготував на замовлення Greenpeace Energy дослідження потенціального розвитку сонячної енергетики Німеччини з урахуванням політичних завдань по досягненню вуглецевої (кліматичної) нейтральності.

Кліматична нейтральність передбачає електрифікацію споживання енергії, тобто, істотне зростання споживання електрики. Воно збільшиться до 2030 року в 1,2-1,4 рази в порівнянні з сьогоднішнім днем, а до 2045 року в 2-2,5 рази.

Зрозуміло це зростання має покриватися за допомогою поновлюваних джерел енергії, в першу чергу, сонячної та вітрової енергетики.

Щоб покрити 100% споживання електроенергії в Німеччині за допомогою ВДЕ потрібно збільшити потужності фотоелектричної сонячної енергетики в 6-8 разів, підрахували автори (в кінці 2020 року: 54 ГВт). Це означає, що її встановлена ​​потужність повинна вирости до 303-446 гігават (ГВт).

У доповіді також розглядається використання сонячної теплової енергетики. Автори відзначають, що сонячне тепло може (в певній мірі) забезпечити гаряче водопостачання і опалення і може бути легко інтегроване в існуючі системи теплопостачання. В даний час в Німеччині встановлено сонячні теплові системи загальною потужністю близько 15 гігават. На додаток до інших заходів щодо забезпечення кліматично нейтрального теплопостачання в Німеччині потрібне збільшення сонячної теплової потужності до 45-49 гігават.

Дослідники приходять до висновку, що при поєднанні сонячної енергетики з сільським господарством (агровольтаіка), встановлення сонячних станцій на штучних водоймах, фасадах, парковках, шумозахисних огорожах або навіть транспортних засобах встановлена ​​потужність сонячної енергетики в Німеччині може досягти 3160 ГВт . Тобто в десять разів перевищувати необхідний для досягнення кліматичної нейтральності обсяг. «Інтеграція фотоелектричних систем в таких областях, де вже ведеться інша діяльність, відкриває величезний потенціал для виробництва електроенергії і створює безліч додаткових синергетичних ефектів», - пише Гаррі Вірт з Fraunhofer ISE.

У документі також говориться, що значне зростання фотоелектричних систем може створити тисячі нових робочих місць в Німеччині. Наприклад, за даними Fraunhofer ISE, створення вертикально інтегрованого виробництва фотоелектричних модулів в Європі створить близько 750 робочих місць на один гігават виробничої потужності. При цьому скоротиться поточна залежність від поставок фотоелектричних компонентів, а також викиди життєвого циклу об'єктів сонячної генерації.

Крім того, установка нових фотоелектричних електростанцій додасть ще 3500 робочих місць на кожен ГВт.

Також слід нагадати, що за розрахунками того ж Fraunhofer ISE, сонячна фотоелектрична енергетика має найнижчу вартість (LCOE) серед всіх технологій генерації в Німеччині.

Раніше повідомлялось, що у Берліні розробили вітроенергетичну систему, що забезпечує вдвічі більший вихід при половинній вартості у порівнянні з традиційними вітряними турбінами з горизонтальною віссю.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!