RSS
Новости
13 августа 2021, 12:57
ДТЕК Енерго імпортує 320 тисяч тонн вугілля з Польщі
Компанія ДТЕК Енерго підписала угоду на поставку 320 тисяч тонн енергетичного вугілля з Польщі.

Контракт на імпорт палива, укладений з вугледобувним підприємством Bogdanka, передбачає поставку вугілля в період з серпня 2021 по січень 2022 р. включно.
Вугілля призначене для потреб ТЕС ДТЕК Енерго, зокрема, генерацій ДТЕК Західенерго, чиї станції знаходяться поруч з кордоном з Польщею. Відвантаження першої партії продукції очікується вже наступного тижня.
Забезпечити імпорт вугілля стало можливим завдяки нормалізації ситуації на ринку електроенергії, яка дозволила досягти економічно обґрунтованих цін та, таким чином, знайти необхідні ресурси для підготовки генерацій до осінньо-зимового періоду.
«ДТЕК Енерго завжди діє в інтересах України, тому для нас вкрай важливо забезпечити надійність української енергосистеми, щоб під час опалювального сезону українці були зі світлом та теплом. Один з її важливих елементів – своєчасна підготовка до осінньо-зимового періоду та забезпечення на складах ТЕС необхідної кількості палива для безперебійної роботи генерації та маневрених потужностей вцілому. Імпорт вугілля - це крайній та тимчасовий захід для підтримки стабільної роботи енергосистеми. Українське вугілля є нашим ключовим пріоритетом, але через підвищене навантаження на наші ТЕС в липні ми змушені шукати додаткові джерела палива», - повідомив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.
За 7 місяців 2021 року на шахтах компанії ввели у роботу 17 нових лав та видобули майже 10 млн тонн газового вугілля. Крім того, за аналогічний період ДТЕК Енерго на державні ТЕС було відвантажено понад 318 тисяч тонн власного вугілля. Станом на 12 серпня на складах ТЕС ДТЕК Енерго знаходиться близько 480 тисяч тонн вугілля. Їх запаси поповнюються на щоденній основі. Крім видобутку українського вугілля та імпорту з Польщі, ДТЕК Енерго імпортує його з Казахстану, а також опрацьовує питання постачання палива з постачальниками із США.
В липні енергоблоки державної і приватної генерацій були змушені зупинити свою роботу через нестачу палива, аномально низькі тарифи та ремонтну кампанію. В той час як ТЕС ДТЕК Енерго в липні майже вдвічі збільшили середньодобовий обсяг відпуску електроенергії в порівнянні з червнем та виробили 2,3 млрд кВт*г е/е за найнижчим тарифом. Для цих потреб було використано понад 1,2 млн тонн вугілля. При цьому, ціна електроенергії не покривала навіть собівартість вугілля.

Раніше повідомлялось, що ДТЕК Енерго розпочало імпорт енерговугілля з Казахстану.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое