RSS
Новости
13 августа 2021, 19:26
Для старту виробництва біометану в Україні необхідні три кроки - Гелетуха
Потрібно законодавчо визначити термінологію, створити реєстр біометану та розробити порядок видачі гарантій походження

В Україні є великий поненціал для біометану, однак немає жодного проекту з його виробництва. Для започаткування виробництва біометану, першим кроком має стати прийняття у Верховній Раді змін до Закону "Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану", які визначать термін "біометану" як біогазу. У цьому переконаний Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України.

"Наступний необхідний крок  – створення  реєстру біометану, - повідомив Гелетуха. - Це електронна система облікових записів, яка  призначена для реєстрації поданого та відібраного з газотранспортної або газорозподільної системи обсягу біометану, а також для формування гарантій походження біометану, їх передачі, розподілу або анулювання та надання сертифікатів походження біометану. Дуже важливо, що прийняття закону щодо розвитку біометану започатковує порядок видачі "гарантій походження" на вироблений біометан. Гарантії мають підтвердити покупцю біометана, як відновлювного газу, що він дійсно вироблений з біомаси і відповідає терміну "біометан".

Біометан – вуглецево нейтральний аналог природного газу, що може використовуватися для виробництва теплової і електричної енергії, як паливо для транспорту, а також як сировина для хімічної промисловості. Виробництво біометану відповідає ідеї циркулярної економіки, оскільки воно перетворює потоки побічної продукції сільського господарства або побутових відходів в енергію, одночасно забезпечуючи рециркуляцію поживних речовин у грунти. 

За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), потенціал виробництва біометану в світі складає 730 млрд кубометрів на рік (близько 20% нинішнього загального споживання природного газу).

За даними Біоенергетичної асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні становить 7,8 млрд кубометрів у рік. Це чверть  нинішнього споживання природного газу в країні.

Раніше повідомлялося, що законопроект про біометан допоможе Україні заміщати природний газ

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое