RSS
Новости
20 августа 2021, 15:10
Уряд розширив функції Держенергоефективності
На засіданні уряду 18 серпня було схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України, яким доповнено функції державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Про це повідомляє пресслужба агентства.

Зокрема, Держенергоефективності отримало повноваження з розробки пропозицій щодо запровадження та розвитку ринку "зелених" облігацій, а також - участі у розгляді та відборі інвестиційних проектів та проектів екологічного спрямування у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, моніторингу їх впровадження.

"Актуалізація завдань агентства сприятиме посиленню роботи над запровадженням одного з інструментів фінансування проектів - "зелених" облігацій", - зазначили у Держенергоефективності.

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року запрацював Закон, яким вводяться в обіг "зелені" облігації та встановлюються правила для учасників ринку. Відповідні норми Закону було розроблено Держенергоефективності за підтримки проєкту GIZ “Консультування підприємств щодо енергоефективності" та інших партнерів.

Наразі Держенергоефективності спільно з Міндовкілля та іншими зацікавленими сторонами працює над вторинним законодавством для повномасштабної розбудови ринку. Також Держенергоефективності вже розроблено Концепцію для розвитку ринку "зелених" облігацій в Україні.

Потенціал України для розвитку цього ринку нещодавно відзначило Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings. Агентство покращило прогноз довгострокового рейтингу емітента - України в іноземній валюті зі стабільного до позитивного, зробивши його В+. А це, в свою чергу, дає перспективи для підвищення інвестиційних можливостей інших національних емітентів.

Раніше повідомлялося, що Держенергоефективності визначить прогнозні цілі Нацплану з ВДЕ. До плану можуть бути включені напрацювання щодо глобального тренду розвитку сфери використання "зеленого" водню

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!