RSS
Новости
3 сентября 2021, 17:52
Toyota відстає від Tesla в продажах, але є лідером по патентах на електромобілі
За кількістю відповідних патентів Tesla програла також і Nissan, Ford та GM

Хоча японські автовиробники відстають від таких компаній, як Tesla і Volkswagen в продажах електромобілів, у них є перевага в критично важливих технологіях для електромобілів. За даними дослідження японського видання Nikkei Asia Review проведеного спільно з дослідницькою фірмою Patent Results, Toyota Motor займає перше місце у світі за важливістю своїх патентів в Сполучених Штатах. Японська Nissan Motor, виробник електричного Leaf, посіла шосте місце.

Тільки 13 американських компаній увійшло до в топ-50. Ford Motor опинилася на другому місці, а General Motors – на четвертому місці. Лідер в сегменті електромобілів за обсягами продажів Tesla посів восьму сходинку.

До найкращих 50 увійшли два китайських концерни – виробники електромобілів BYD і Nio зайняли 32-е і 47-е місця відповідно.

Аналіз охоплює патенти, що стосуються компонентів електромобілів, таких як двигуни та акумулятори, а також зарядних станцій та іншої інфраструктури, пов'язаної з цим типом транспортних засобів. Toyota набрала 8363 бали, за нею йдуть Ford з 6564 балами і Honda з 3849 балами. Tesla може похвалитися 1741 балом.

Укладачі рейтингу пояснюють конкурентоспроможність Японії в технології електромобілів успіхами гібридних автомобілів. Гібриди та електрокари мають багато спільних компонентів, необхідних для їх виробництва і експлуатації. Toyota випустила перший у світі серійний гібридний автомобіль Prius в 1997 році, до заснування Tesla. Японський автовиробник сильний в технологіях, які, крім іншого, контролюють процес зарядки і розрядки акумуляторів.

За даними EV Sales, у 2020 році Tesla продала більше електромобілів, ніж будь-яка інша компанія. BYD і шість інших китайських компаній входять в топ-20, на їх частку припадає близько 20% від загального обсягу продажів. Серед японських компаній Nissan займає 14-е місце, а Toyota – 17-е.

З точки зору патентної конкурентоспроможності Tesla близька до Nissan, який, згідно з рейтингом, потроїв кількість патентів в США, пов'язаних з електромобільними технологіями.  

Раніше повідомлялося, що Toyota та Panasonic випустять нові літій-іонні батареї

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: mind.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!