RSS
Тренды
10 сентября 2021, 09:58
Обсяги поставок сонячних трекерів у світі досягли 45 ГВт у 2020 році
Світовий ринок одноосьових сонячних трекерів виріс на 40% в річному численні і досяг 45 ГВт в 2020 році. Вражаючий ріст досягнуто незважаючи на нестабільність в ланцюжку поставок, пов'язану з пандемією, яка призвела до зупинки виробництв і збільшення термінів поставки компонентів на деяких ключових ринках.

Сполучені Штати зберегли свої позиції в якості найбільшого ринку трекерів в 2020 році, а Бразилія, Чилі, Китай та Іспанія увійшли до п'ятірки лідерів. Кожен з них продемонстрував значний розвиток.

Зростання популярності сонячних трекерів обумовлене великим попитом на поновлювані джерела енергії у світовій економіці. Стрімке поширення сонячної енергетики також сприяє підвищенню попиту на трекери. За даними МЕА, в 2020 році в світі було введено в дію сонячні електростанції загальною потужністю 135 ГВт.

Трекери збільшують капітальні витрати об'єктів фотоелектричної генерації. У той же час в регіонах з високою сонячною радіацією вони дозволяють отримати додатковий обсяг електроенергії, який цілком покриває різницю в початкових інвестиціях. В результаті усереднена вартість електроенергії (LCOE) знижується, забезпечуючи додаткові доходи для розробників проектів.

Торішня наукове дослідження показало, що комбінація двосторонніх (bifacial) сонячних модулів і одноосьових трекерів є найефективнішим варіантом на сьогоднішній день. Вартість енергії (LCOE) в проектах з такою комбінацією є найнижчою на більшій частині території Землі.

Експерти IHS опублікували список найбільших виробників сонячних трекерів. Перше місце займає компанія NEXTracker, за якою слідують Array Technologies і PV Hardware.

При цьому наголошується, що провідним постачальникам складно утримувати свої позиції, оскільки з'являється все більше дрібних гравців як у країнах, що розвиваються, так і на усталених ринках. Поріг виходу на ринок відносно низький.

Найбільш інноваційним засобом досягнення конкурентної переваги сьогодні є пропозиція програмного забезпечення на основі штучного інтелекту, яке дозволяє збільшити вихід енергії за рахунок оптимізації роботи трекерів. Багато постачальників, в тому числі Nextracker, Array Technologies, PV Hardware і Soltec просувають використання ПЗ, щоб виділитися серед конкурентів і допомогти учасникам енергетичного ринку зробити сонячну енергію більш передбачуваним і надійним джерелом енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое