RSS
Новости
10 сентября 2021, 10:33
Винайдена найефективніша сонячна батарея в історії
Австралійський стартап SunDrive зробив прорив у сонячній енергетиці, створивши найефективнішу та найдешевшу сонячну панель в історії. Молодий вчений Вінс Аллен, працюючи у себе в гаражі, винайшов технологію, яка перевершила розробки багатомільярдних китайських компаній.

Вінс Аллен вирішив замінити срібло, яке зазвичай використовується для виведення електроенергії з сонячних батарей, на дешевший матеріал - мідь. 32-річний кандидат наук з Університету Нового Південного Уельсу побудував обладнання для досліджень і розробок у себе в гаражі та експерементував з міддю при створенні сонячних панелей, поки не знайшов робочий метод.

Щоб впроваджувати нову технологію на ринок, Аллен у 2015 році заснував компанію SunDrive Solar. На цьому тижні фірма отримала офіційне повідомлення про те, що її розробка побила рекорд по ефективності перетворення світла в електрику. Такий результат показав аналіз, проведений незалежним німецьким Інститутом досліджень сонячної енергії Хамелін (ISFH). Показник ефективності батареї SunDrive Solar склав 25,54 %. Попередній рекорд - 25,26% - був встановлений китайським гігантом Longi Green Energy Technology. У минулому році азіатська компанія була продана за 8,4 мільярдів доларів.

Якщо австралійський стартап зможе вивести свою розробку на світовий ринок, ціна на сонячні батареї значно знизиться, а галузь не буде так сильно залежати від срібла. «Мідь дуже поширена і зазвичай коштує приблизно в 100 разів менше срібла», - пояснив Аллен. На сьогоднішній день SunDrive залучила близько 7,5 мільйона доларів від компанії Blackbird Ventures та інших великих інвесторів. Крім того, молоде підприємство отримало грант на суму понад два мільйони доларів від державного Агентства з відновлюваних джерел енергії (ARENA), що просуває екологічні технології.

Близько 95% сонячних панелей виготовляються з фотоелементів - маленьких осередків з кремнієвих пластин, що перетворюють енергію сонця в постійний електричний струм. Щоб вивести струм, потрібно з'єднати осередки металевими контактами. Для цієї мети виробники довгий час використовували срібло, так як цей метал має високу міцність і пластичність. Однак срібло може становити до 15% від вартості сонячної батареї. Колишній глава Suntech Power Holdings Ши Чженжун, який отримав прізвисько Король сонця за його величезну роль в індустрії, став інвестором SunDrive і заявив, що дослідники вже давно намагаються застосувати мідь в створенні сонячних панелей. «Перехід на мідь - це те, чого ми давно мріяли, але добитися цього було дуже важко», - сказав він. Ши також висловив надію, що виробники перейдуть до використання срібла і міді в пропорції 50 на 50.

Сектор сонячної енергетики росте та набуває все більшої актуальності. За 2020 рік світові обсяги виробництва сонячних панелей рекордно зросли - загальна потужність установок збільшилася на 23% і досягла 760 ГВт.

Раніше повідомлялося, що у Китаї створили мобільну сонячну батарею, яку можна скласти і розкласти

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: lenta.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое