RSS
Новости
17 сентября 2021, 10:05
Shell побудує в Роттердамі один з найбільших в Європі заводів з випуску біопалива
Британо-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell побудує підприємство з випуску біопалива в своєму енергетичному і хімічному парку в Роттердамі.

Підприємство, яке буде випускати 820 тис.тонн продукції на рік, стане одним з найбільших в Європі за обсягами виробництва екологічно чистого авіаційного палива (SAF) і поновлюваного дизельного палива з відходів.

Остаточне інвестиційне рішення за проектом прийнято, і підприємство може почати випуск біопалива в 2024 році. Воно буде виробляти низьковуглецеве паливо - поновлюване дизельне паливо - з відходів у вигляді відпрацьованого кулінарного жиру, відпрацьованого тваринного жиру та інших промислових і сільськогосподарських залишкових продуктів з використанням передових технологій, розроблених Shell.

Асортимент сертифікованих екологічно чистих рослинних масел, таких як рапсове, буде доповнювати відходи вихідної сировини до тих пір, поки не стане широко доступна ще більш екологічно чиста сучасна сировина. На підприємстві не буде використовуватися пальмова олія першого віджиму в якості сировини.

Передбачається, що приблизно половина з 820 тис. тонн доведеться на гас, інша - на дизпаливо, але поєднання може коригуватися відповідно до вимог клієнтів.

Завод буде побудований на базі колишнього НПЗ Pernis. Передбачувані потужності доможуть уникнути викидів 2,8 млн т СО2 на рік, що еквівалентно викидам 1 млн європейських автомобілів. Вироблений заводом СО2 будуть уловлювати та зберігати у газовому родовищі в Північному морі - остаточне інвестрішення за цим проектом очікується в наступному році.

Раніше також повідомлялося, що Shell планує постачати на офшорну платформу в Малайзії сонячну та вітрову енергію

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: Green Deal
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое