RSS
Новости
17 сентября 2021, 11:50
Закон про розвиток биометану може бути прийнятий вже 5 жовтня - радник голови "Нафтогазу" Рябчин
Верховна Рада може розглянути законопроект №5464 про розвиток биометана в другому читанні вже на засіданні 5 жовтня, повідомив радник голови правління НАК "Нафтогаз України" з питань розвитку низьковуглецевого бізнесу та Європейського "зеленого" курсу Олексій Рябчин.

"Я спілкувався сьогодні з Ольгою Стефанішиною - віце-прем'єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Вона планує євроінтеграційний день в парламенті. Можливо 5 жовтня буде друге читання цього законопроекту, і він буде фіналізований. Я також з колегами з комітету про це говорив", - сказав Рябчин.

"Це попередня інформація. Але сподіваюся, так воно і буде, і зараз йде робота над правками. Ми (" Нафтогаз "- ЕР) приєдналися до колег, оператору ГТС та іншим, щоб просунути цей законопроект", - додав він.

За його словами, для "Нафтогазу" це дуже важливо на тлі декарбонізації, яка відбувається у світі.

"Все топові компанії не тільки в Україні, але й у світі мають на меті кліматичну нейтральність. Тому "Нафтогаз" прийняв рішення розвивати низьковуглецеві бізнеси: енергоефективність, боротьбу з втратами метану, біогаз, биометан - все те, що допомагає декарбонізувати класичну нафтогазову компанію", - зазначив Рябчин.

Законопроект №5464 "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва биометана" в першому читанні Верховна Рада прийняла 9 вересня.

Поняття "биометан" законопроект регламентує як "біогаз", який за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає нормативно-правовим актам про природний газ для подачі в газорозподільні та газотранспортні мережі або для використання в якості моторного палива.

Крім того, документ передбачає створення реєстру биометана для обліку в системі, встановлює порядок формування гарантій походження биометана.

За даними біоенергетичної асоціації України, потенціал виробництва биометана в країні становить 8 млрд куб. м в рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу.

Раніше повідомлялося, що Біоенергетична асоціація закликає створити в Україні біопаливну біржу

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое