RSS
Новости
17 сентября 2021, 12:30
Енергоатом стверджує, що платіжні вимоги від Мін’юсту, які блокують рахунки підприємства, незаконні
"ДП «НАЕК «Енергоатом» отримав платіжні вимоги від Мін’юсту. Документи, відповідно до яких заарештовано рахунки українського стратегічного підприємства, підготовлені абсолютно злочинним шляхом" - зазначено у пресрелізі.

Як зазначає «Енергоатом», підставою є виконавче провадження №34029225 від 28.08.2012 року, що знаходиться на виконанні у відділі Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України. 

"Йдеться про стягнення з ДП «НАЕК «Енергоатом» заборгованості, якої не існує, на користь ЗАТ «Спільне українсько-американське підприємство з іноземними інвестиціями «Укрелектроват» у сумі 127,3 млн грн, з яких сума основного боргу становить лише 2,5 млн гривень" - стверджує «Енергоатом».

Державне підприємство зазначає, що "вже звернулося до державних органів влади та правоохоронних органів з вимогою недопущення списання коштів з рахунків та захисту прав стратегічного державного підприємства". 

Збільшення суми боргу в більш ніж 50 раз від суми фактичних зобов'язань було схвалено рішенням суду Києва 4 серпня 2011 року на підставі висновку експерта ТОВ «ГПД «Правозахист» від 14.04.2010 р

«У 2014 році висновок експерта від 2010 року результатами рецензії КНДІСЕ було визнано необґрунтованим, а відносно посадових осіб «Укрелектроват» і «ГПД «Правозахист» було поставлено кримінальне провадження, в якому «Енергоатом» визнаний потерпілим. Нарешті, постановою Київського апеляційного господарського суду від 6 липня 2016 року виконавче провадження від 2012 року проти «Енергоатому» було зупинено», - повідомляє держкомпанія.

Однак, 2 лютого 2021 року Шевченківським райсудом м.Києва було прийнято рішення, яке відновило виконавче провадження. Незважаючи на оскарження Енергоатомом зазначеного рішення Шевченківського районного суду, органом примусового виконання рішення передчасно відновлено у виконавчому провадженні №34029225 й арештовані рахунки державного підприємства.

Раніше повідомлялося, що прокуратура заявила про борг "Енергоатома" на 354 млн гривень

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: Энергоатом
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое