RSS
Новости
17 сентября 2021, 14:20
Електричний літак Roll-Royce здійснив перший політ
Швидкісний електричний літак Spirit of Innovation піднявся в повітря з аеродрому Королівських ВПС в Еймсбері, Англія. 15-хвилинний випробувальний політ відбувся через півроку після перших руліжних випробувань і на рік пізніше, ніж було заплановано в первісному графіку. Тепер на літак чекають більш інтенсивні тести і збір даних про стан всіх систем на швидкості понад 480 км/год.

Проект Spirit of Innovation розробляється Rolls-Royce в рамках програми Прискорення електрифікації авіації (ACEL) не тільки для установки нового рекорду для електричних літаків, але і з метою стимулювання використання електричних літальних апаратів вертикального зльоту і посадки (eVTOL) в якості аеротаксі. 

Усередині витягнутого гладкого фюзеляжу, що викликає в пам'яті класичні гоночні літаки 1930-х, встановлений, за словами компанії, акумулятор з самою високою питомою потужністю, який коли-небудь збирали для авіації. Він складається з 6000 елементів, що досягають 400 кВт при 750 В і обіцяє максимальну потужність в 750 кВт з активною системою управління охолодженням, яка захищає силову установку від перегріву. 

Акумулятори живлять три легких електромотора YASA 750R і обертають три пропелера зі швидкістю 2400 оборота в хвилину, які забезпечують стабільний політ і енергоефективність на рівні 90%. За продуктивністю силової установки стежать датчики. 

 «Перший політ Spirit of Innovation став великим досягненням для команди ACCEL і Rolls-Royce, - сказав Уоррен Іст, глава компанії. - Ми зосереджені на створенні технологічних новинок, необхідних суспільству для декарбонізації транспортних сполучень по повітрю, суші і землі, і використанні економічних можливостей переходу на нульову емісію». 

Минулого місяця Rolls-Royce оголосила про початок випробувань електричного генератора PGS1. Нова система на 2,5 МВт зможе забезпечити електроенергією 2500 житлових будинків. Спочатку Rolls-Royce буде поставляти двигуни для авіаційних компаній, а в перспективі почне використовувати їх в наземних і морських галузях.

Раніше повідомлялося, що електричний літак Alia отримав сертифікат льотної придатності

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!