RSS
Тренды
24 сентября 2021, 12:59
Останній бензиновий автомобіль буде проданий в Норвегії у квітні 2022 року
Влада Норвегії заборонила продаж у країні нових автомобілів з ДВЗ з 2025 року, проте населення, як показує статистика продажів, відмовиться від «брудних» машин набагато раніше - протягом найближчих 7-8 місяців.

Попит на бензинові машини в Норвегії падає останні чотири роки - на цю мить 14 з 15 найпопулярніших автомобілів мають електричні двигуни. Якщо тренд не зміниться, останній бензиновий автомобіль буде проданий в Норвегії у квітні 2022 року.

Використовуючи щомісячні дані Ради за інформацією про дорожній рух (OFV) c 2017 року по вересень 2021 року, аналітики з Норвезької автомобільної федерації (NAF) прийшли до висновку, що очікування влади не відповідають реальним продажам. Населення переходить на електромобілі істотно швидше за всі прогнози. Якщо протягом перших восьми місяців 2017 року на бензинові та дизельні автомобілі припадало близько 25% продажів, то за аналогічний період цього року їх частка впала нижче 10%. При цьому купівельна спроможність норвежців практично не змінилася і навіть дещо зросла - чотири роки тому за цей період було продано 102,8 тис. нових авто, а в цьому - 110,8 тис. автомобілів.

Важливо відзначити, що аналіз відомства включає не тільки повністю електричні моделі, а й гібриди. Однак перевага все ж за електрокарами - в списку з 15 найбільш популярних автомобілів Норвегії є всього один гібрид - модифікована версія Toyota RAV4 Prime. При цьому попит на японську модель поступово падає через конкуренцію з боку нових електромобілів Volkswagen і Mercedes.

«Якщо лінія тренду продажів автомобілів за останні п'ять років не буде порушена, останній новий бензиновий або дизельний автомобіль в Норвегії буде проданий через сім місяців - у квітні 2022 року. Ми бачимо початок кінця для автомобілів, що працюють на викопному паливі», - повідомили в NAF.

В той самий час аналітики визнають, що останні автомобілі з ДВЗ можуть трохи затриматися на норвезькому ринку. Звіт враховує весь транспорт всередині країни, це означає, що електрифікація повинна торкнутися не тільки легкових автомобілів і громадського транспорту, але великогабаритних тягачів і будівельної техніки. Декарбонізація таких моделей може зайняти більше часу з-за обмеженого вибору і високу вартість.

Раніше повідомлялося, що екологи Німеччини мають намір через суд домогтися відмови BMW і Mercedes від ДВС

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!