RSS
Истории
24 сентября 2021, 13:06
Випередити Tesla: як один з найбільших забудовників Китаю намагався виробляти електрокари
Вже кілька тижнів увага світової спільноти прикута до Китаю і ситуації, яка наближає країну та світ до потужної економічної кризи. Evergrande - другий за величиною забудовник Китаю - опинився на межі дефолту. Колись компанія намагалася стати найбільшим виробником електромобілів у світі

Компанія заборгувала більш ніж 300 млрд доларів. Ця сума дорівнює двом ВВП України або 2% ВВП Китаю. Evergrande тісно пов'язана з економікою країни - від роздрібних інвесторів до компаній, що забезпечують реалізацію інфраструктурних проєктів. Аналітики також попереджають, що крах такого великого забудовника потенційно може поширитись на світову фінансову систему. 

Досвід у виробництві електромобілів

Компанія започаткувала підрозділ з виробництва електромобілів Evergrande NEV в 2018 році. У листопаді 2019 року компанія заявила, що до 2021 року інвестує у дочірню компанію 6,4 млрд доларів з метою через 3-5 років стати найбільшим в світі виробником.

Голова Evergrande Хуей Ка Янь пообіцяв випередити лідера ринку Tesla, незважаючи на - за його ж словами - «відсутність технологій та досвіду» у створенні автомобілів. Компанія зареєструвала марку Hengchi.

Моделі NEV, назви яких мають у собі цифри від «1» до «6 - це різні формати від седанів до позашляховиків. Присутній навіть семимісний мінівен. Серійне виробництво першої моделі Hengchi «1» планувалося почати в 2021 році. Перша модель - це великий седан з колісною базою 3150 мм (приблизно як у стандартних версій седанів Mercedes S-класу або Genesis G90). Проєкт мав безрамкові двері, колеса діаметром 22 дюйми і незвичайну форму заднього скла. У салоні - чотири індивідуальних крісла з вібромасажем та велика кількість екранів.

Призентація Hengchi у Китаї

У липні 2021 року стало відомо, що Evergrande NEV інвестувала у будівництво заводу електромобілей 773 мільйони доларів. В той же час дочірня компанія повідомила про збитки у розмірі 740 мільйонів доларів в першому півріччі 2021 року.

Evergrande NEV заробила десятки мільярдів доларів на продажу акцій, при цьому заробивши рівно нуль доларів на продажу автомобілів. Підрозділ може похвалитися портфоліо з шести моделей, але поки не відвантажили жодного, оскільки графіки виробництва систематично зміщуються. 

Концепт Hengchi 3

У 2020 році Ли Янвей, аналітик Китайської асоціації автомобільних дилерів, сказав, що серед шести представлених моделей електромобілів, чотири - великі транспортні засоби, які не підходять для роботи від акумулятора. Також він наголосив, що дві інші моделі є автомобілями класу А, але повинні конкурувати з китайськими автовиробниками, такими як BYD, Geely та BAIC.

Чжан Сяофен (Zhang Xiaofeng), незалежний аналітик ринку, попереджав, що Evergrande необхідно буде інвестувати в шість моделей, в той час як майбутня прибутковість залишається невизначеною. Конкуренція на ринку жорстка, тож шанси Evergrande стати переможцем низькі.

23 вересня стало відомо, що Evergrande NEV пропустила виплату заробітної плати деяким своїм співробітникам і не встигла розплатитися з постачальниками заводського обладнання.

Виробництво Hengchi

Більшість співробітників Evergrande NEV отримують зарплату два рази - на початку кожного місяця і 20-го числа. Однак деякі менеджери середньої ланки
другу суму за вересень не отримали. Тим часом кілька постачальників обладнання відкликали свій персонал з майданчиків в Шанхаї і Гуанчжоу ще в липні після того, як Evergrande NEV не заплатили за обладнання. 

Незважаючи на обставини, компанія у квітні 2021 року презентувала на Шанхайському форумі дев'ять машин під маркою Hengchi. Прототип моделі з індексом 7 на цьому тижні побачили на вулицях Китаю. За даними місцевої преси, колісна база седана з дахом фастбека Hengchi 7 становить 2,9 метра, а дальність ходу машини досягає 710 км.

Hengchi 7 

У вересні цього року стало відомо, що Китай будет обмежувати кількість виробників автомобілів у країні. «У більшості своїй це невеликі і розрізнені компанії. Ми будемо заохочувати їх до злиття та реструктуризації», - підкреслив міністр Сяо Яцин.

Згідно з квітневим звітом державного агентства Xinhua, випуском електрокарів в країні займається близько 300 фірм. До швидкого росту привели податкові пільги та інші стимули. В результаті виникли надлишкові потужності, оскільки підприємства використовують свої в середньому на 53%.

За вісім місяців 2021 року продажі електромобілів в КНР зросли більш ніж в три рази (до 1,48 млн машин). Загальна кількість підприємств, пов'язаних з виробництвом електрокарів і гібридів, перевищує 321 тисячу, якщо вірити базі даних Qichacha. Більшість з них швидко розорюються, але їм на зміну відразу приходять нові гравці.

Тож попри амбітні плани, схоже, що Evergrande NEV не зможе досягти своєї мети та стати найбільшим виробником електрокарів у світі. Заважатиме цьому не тільки фінансова криза, а й відсутність досвіду у цій індустрії, нова позиція влади Китаю, а також жорстка конкуренція на ринку. 

Раніше повідомлялося, що BMW відмовляється випускати електромобілі з великим запасом ходу

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!