RSS
Новости
1 октября 2021, 17:02
"Енергоатом" віддаватиме 40-50% доходів на ПСО
Державні компанії НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго" у рамках нової моделі ПСО продаватимуть свою електроенергію на ринку у рамках вибраних стратегій, а потім за рахунок отриманих коштів компенсовуватимуть дешеву електроенергію для населення.

Про це сказав перший заступник міністра енергетики України Юрій Власенко.

"Від 40% до 50% коштів, які отримуватиме "Енергоатом", в залежності від місяця і кон’юнктури ринку, він спрямовуватиме на компенсацію ПСО. Для "Укргідроенерго" ця цифра складатиме близько 20-30%. Порівняйте масштаби: раніше "Укргідроенерго" продавали 30% планового обсягу по 1 коп., а тепер продаватимуть його на ринку умовно по 2,40 грн", - сказав Власенко.

Також у фінансовій моделі з ланцюжка розрахунків виключено "Укренерго". "Гарантований покупець" компенсуватиме постачальникам різницю в ціні за рахунок коштів, отриманих виключно від "Енергоатома" і "Укргідроенерго". 

"До роботи нової моделі все готово, вона фактично вже працює. "Енергоатом" та "Укргідроенерго" зробили авансові платежі, щоб постачальники змогли зробити початкові закупки електроенергії для населення. Що показово: "Енергоатом" уже продав 99% електроенергії на жовтень, що безперечно є позитивом нової моделі. А 80% побутових споживачів, що споживають до 250 КВт-год. електроенергії на місяць, отримуватимуть з жовтня платіжки на електроенергію, зменшені на 14%", - додав Власенко.

Раніше повідомлялося, що нова модель ПСО дозволить фінансувати всі програми "Енергоатому" і погашати його борги

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое