RSS
Новости
1 октября 2021, 17:50
У Норвегії останню вугільну шахту закриють у вересні 2023 року
Остання вугільна шахта Норвегії на Шпіцбергені буде виведена з експлуатації через два роки.

Влада норвезького міста Лонгїр розірвала контракт з компанією Store Norske про купівлю вугілля з шахти №7 з вересні 2023 року. 

«Шахта №7 постачала вугілля на електростанцію в Лонгїр, – пояснює адміністративний директор компанії Store Norske Ян Мортен Ертсаас. - Тепер угоду про постачання вугілля на електростанцію розірвано, таким чином, більше немає підстав для експлуатації шахти - ми видобували вугілля на Шпіцбергені понад 100 років, і тепер стала відома дата закінчення вугільної епохи».

Закриття шахти передбачає ліквідацію близько 80 робочих місць. «Наших фахівців можна було б перенавчити для роботи в енергосистемі Арктики», - говорить Ян Мортен Ертсаас.

Після припинення використання вугілля енергосистема міста буде тимчасово працювати на дизелі, поки влада не виробить рішення щодо використання відновлюваних джерел енергії.

Зараз компанія не тільки постачає на електростанцію Лонгйірбіен вугілля, але і продає в інші країни Європи. До закриття Store Norske збирається збільшувати видобуток і експорт вугілля.

«У найближчі два роки ми будемо вивозити вже готове до видобутку вугілля, – розповів глава шахти №7 Пер Нільссен. - Це означає, що ми збільшуємо річний видобуток з приблизно 90 000 тонн сьогодні до 125 000 тонн, припиняючи видобуток корисних копалин найбільш економічним способом».

У 2016 році державний норвезький банк Norges Bank виключив з інвестпланів 52 вугільні компанії, Державний пенсійний фонд Норвегії також відмовився від інвестицій у деякі видобувні компанії.

Раніше повідомлялося, що останній бензиновий автомобіль буде проданий в Норвегії у квітні 2022 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое