RSS
Новости
8 октября 2021, 16:25
На шахті 1-3 «Новогродівська» введена в експлуатацію лава із запасами вугілля 1,2 млн тонн
На одній з найбільших діючих шахт Донецької області 1-3 «Новогродівська» введена в експлуатацію нова лава із запасами вугілля 1,2 млн тонн. Майже все видобуте шахтою вугілля поставляється головній структурній одиниці ПАТ «Донбасенерго» — Слов'янській ТЕС.

Нова лава залягає на глибині 750 метрів. Її довжина становить 1090 м. Виймальна потужність пласта — 2,2 м. Планується, що щодоби з нової лави на-гора буде підніматися понад 2500 тонн вугілля.

У серпні поточного року прохідницькі колективи шахти 1-3 «Новогродівська» завершили один з важливих етапів підготовки — оконтурювання 5-ї північної лави ухилу № 2 III ступеня пласта L1 гірничими роботами.

З вересня 2019 року шахта працює без залучення державних вкладень. Для запуску нової лави інвестор придбав комплект очисного обладнання чеського виробництва (видобувний комбайн MB-470E, лавний скребковий конвеєр CZK-228/800), здійснюється ремонт і технічне обслуговування інфраструктурного комплексу шахти.

Колектив шахти 1-3 «Новогродівська» перевищує 1,9 тис. осіб. Як повідомив директор ВП «Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» Альберт Косенко, введення в дію нового очисного забою забезпечить стабільну роботу шахти на 14 місяців, безперебійні поставки на Слов’янську ТЕС і одночасно дасть змогу здійснювати підготовку нового очисного забою.

За його словами, в минулому році колективом шахти 1-3 «Новогродівська» було видобуто мільйон тонн вугілля. Останній раз «мільйонник» в Новогродівці святкували 8 років тому (2013 р.). З того моменту підприємство переживало занепад аж до приходу в 2019-му інвестора, зацікавленого в розвитку підприємства.

У 2020 році шахта 1-3 «Новогродівська» збільшила видобуток вугілля в 4,8 раза порівняно з 2019 роком — до 1,039 млн тонн.

Як зазначив голова Новогродівської об'єднаної територіальної громади Олександр Шевченко, запуск нової лави на шахті 1-3 «Новогродівська» — це довгоочікувана подія для всієї ОТГ. «Практично кожна сім'я громади пов'язана чи була пов'язана із шахтою. Для міста, що розташоване за 30 км від зони розмежування, — це означає стабільну виплату заробітної плати та збільшення відрахувань до бюджету.

Крім того, це суттєва підтримка вітчизняної енергетики. Ми сподіваємося, що співпраця «Донбасенерго» і Новогродівської громади буде тільки посилюватися й зростати, втілюватися в нових інфраструктурних проєктах на благо наших громадян», — сказав Новогродівський міський голова Олександр Шевченко.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое