RSS
Новости
29 октября 2021, 10:51
"Нафтогаз" планує мати у активі 1 ГВт "зеленої" генерації до 2030 року
НАК "Нафтогаз України" має намір мати у своєму активі 1 ГВт "зелених" потужностей до 2030 року для покриття власних потреб в електроенергії та її реалізації на ринку, повідомив голова правління компанії Юрій Вітренко у кулуарах Українського газового форуму у четвер у Києві.

"1 ГВт – це і вітер, і сонце, нам також цікавий біогаз, біометан та біопальне, які також є "зеленою" енергією за певних умов. У нас є власні потреби, є підприємства групи "Нафтогаз", які споживають електроенергію. Плюс ми можемо і маємо намір торгувати електроенергією на ринкових умовах та зацікавлені постачати "зелену" енергію українським підприємствам у рамках стратегії з декарбонізації", – сказав Вітренко.

За словами радника голови правління НАК із питань розвитку низьковуглецевого бізнесу та Європейського "зеленого" курсу Олексія Рябчина, компанія має намір залучити майже 1 млрд доларів інвестицій у будівництво нових потужностей до 2030 року і працює над залученням партнерів для нарощування свого "зеленого" портфоліо, яке наразі охоплює 34 МВт сонячної генерації.

Він також наголосив, що виробництво "зеленої" електроенергії для власних потреб компанії вже зараз є прибутковим і не потребує додаткового стимулювання "зеленим" тарифом.

Окрім того, Рябчин зазначив, що "Нафтогаз" має амбіції стати національним лідером із виробництва "зеленого" водню з метою його експорту до країн ЄС, для чого також необхідно побудувати нові потужності в секторі відновлюваної енергетики. "Саме таким шляхом наразі йдуть провідні нафтогазові компанії у світі", - резюмував він.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" запланувала стати кліматично нейтральною компанією до 2040 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое