RSS
Новости
29 октября 2021, 19:25
Міненерго розробляє нову систему підтримки для малих СЕС
Міністерство енергетики розробляє нову системи підтримки малої розподіленої генерації Net Billing, яка застосовуватиметься лише для нових просьюмерів.

На цьому наголосив в.о. директора директорату електроенергетичного комплексу та розвитку ринку електричної енергії Міненерго Олександр Мартинюк на онлайн-форумі з подальшої інтеграції об'єктів ВДЕ в енергосистему України.

«Ми орієнтовані на заміну системи підтримки малої розподіленої генерації відповідно до європейських стандартів та готуємося до впровадження так званої «системи Net Billing», – зазначив Олександр Мартинюк. 

За його словами, в результаті впровадження такої системи споживачі електроенергії матимуть можливість компенсувати власне споживання завдяки встановленню об'єктів відновлюваної енергетики, а надлишки електроенергії продавати за ринковою ціною постачальникам.

«Кошти від продажу ресурсу будуть зараховуватися на рахунок споживача, а коли його споживання буде більшим за генерацію, вони будуть списуватися за ціною постачання електроенергії споживачеві», - пояснив Олександр Мартинюк.

Впровадження нової системи дасть поштовх розвитку розподіленої генерації, оскільки поширюватиметься не лише на домогосподарства, а й на промислові підприємства, які зацікавлені у зниженні плати за споживання електроенергії.

Net Billing буде орієнтований на компенсацію саме власного споживання та зменшить обсяг перехресного субсидування за рахунок інших споживачів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое