RSS
Новости
5 ноября 2021, 14:22
НКРЕКП планує збільшити пропозицію на РДН за рахунок обмеження вертикально інтегрованих компаній
НКРЕКП планує з 1 грудня обмежити продаж електроенергії по двостороннім договорам між учасниками вертикально інтегрованих суб’єктів до 50%, для збільшення пропозиції на РДН та зменшення дефіцитних годин. Відповідне рішення планується розглянути на засіданні 10 листопада.

Як зазначається в проекті постанови, починаючи з липня на ринку «на добу наперед» спостерігалась поява дефіцитних годин, що було спричинено виведенням пропозиції з ринку «на добу наперед» на інші сегменти ринку (двосторонні договори - ред.).

Так, пропозиція у липні знизилась на 24%. У серпні пропозиція знизилась ще на 2%, кількість дефіцитних годин ще зросла, спричинивши при цьому різкий стрибок у ціні. У вересні було продовжено зниження пропозиції на 7%, у жовтні очікувано збільшився попит та при низькій пропозиції дефіцитних годин стало ще більше. За 4 дні листопада переважна більшість годин доби дефіцитна, загальний обсяг дефіциту складає 16 384 МВт-год.

«З огляду на викладене, Департаментом енергоринку розроблено проєкт постанови «Про внесення зміни до Правил ринку», яким пропонується встановити обмеження щодо місячного обсягу продажу електричної енергії за двосторонніми договорами між виробниками та іншими учасниками ринку електроенергії, що входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання або є афілійованими між собою, у розмірі 50 %», - зауважили в Регуляторі.

Разом з тим, в комісії нагадали, що у період з 01.09.2021 по 01.04.2022 відпуск електричної енергії відповідно до укладених виробниками електричної енергії двосторонніх договорів (ДД) може здійснюватись виключно у разі, якщо такі ДД були укладені за результатом проведення електронних аукціонів.

«Незважаючи на вищезазначену норму Закону, продаж за ДД відбувається в рамках компаній, що входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання або є афілійованими між собою», - йдеться в обґрунтуванні.

Раніше повідомлялося, що НКРЕКП планує підвищити верхні прайс-кепи на РДН та ВДР – до 1500 та 3000 грн/МВт*год

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!