RSS
Новости
5 ноября 2021, 17:15
"Центренерго" планує направити 450 мільйонів у запуск чотирьох вугільних лав
ПАТ "Центренерго" готове профінансувати введення в експлуатацію чотирьох вугільних лав на суму 450 млн грн.

Про це повідомив перший заступник голови Фонду держмайна України, голова наглядової ради компанії Денис Кудін.

"За нашими даними, є чотири лави, які можна змонтувати у листопаді, грудні та січні. На ці лави потрібно 450 млн грн. Ми готові підставити плече держшахтам та фінансувати їх авансом. По суті, ми готові зробити велику передоплату за вугілля майбутніх періодів, щоб держшахти змогли змонтувати свої лави", – сказав Кудін.

За його словами, цю ініціативу вже обговорювали з міністром енергетики.

"Про це говорили в кабінеті міністра енергетики минулого тижня. Гадаю, найближчими тижнями-два ми вже побачимо рішення", – припустив Кудін.

Він додав, що шахти не зможуть виділити такі кошти, щоби ввести лави в експлуатацію. Водночас "Центренерго" потребує додаткових обсягів вугілля внутрішнього видобутку.

"Поки ми можемо розраховувати на запаси, які підготовлені на даний момент, і те, що ось-ось буде введено в експлуатацію. Вугілля нам потрібне, і ми віримо, що українські шахтарі це вугілля зможуть добути", – зазначив голова наглядової ради, звернувши увагу, що термін підготовки лави займає близько 1,5 року, і потрібно вже зараз думати на перспективу.

Кудін також зазначив, що держшахти цьогоріч недовиконують план з видобутку на 1 млн тонн, що, зокрема, пов'язано з нестачею інвестицій.

ПАТ "Центренерго" протягом листопада 2021 року очікує близько 450 тис. тонн вугілля, половину з якого складе імпортований ресурс. 

Раніше повідомлялося, що Міненерго просить збільшити дотації на зарплати шахтарів ще на 2 млрд гривень

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!