RSS
Новости
5 ноября 2021, 22:41
Білорусь 6 листопада може поставити в Україну 115 МВт*год електроенергії – сайт ENTSO-E
Білорусь може поставити Україні 6 листопада 115 МВт*год електроенергії, свідчать дані на сайті ENTSO-E.

Згідно з даними на сайті, на 6 листопада заброньовано по 5 МВт потужності перерізу з Білоруссю на кожну годину доби, за винятком останньої. Для імпорту на 6 листопада 10 МВт викупило ТОВ ЕРУ "Трейдинг", що належить Ярославу Мудрому та Дейлу Перрі, ще 5 МВт - ТОВ "ТЕТ груп" Віталія Бутенка. Усього пропонувалося 15 МВт.

На ринку поки важко сказати, яка саме компанія може здійснювати імпорт.

У той же час, нещодавно створене ТОВ "ТЕТ груп", власником якого є колишній голова "Д.Трейдинг" Віталій Бутенко, проводило активну політику щодо бронювання потужностей для імпорту на добових аукціонах "Укренерго", проведення яких вона відновила з 1 листопада для періодів постачання на 3 листопада та наступні дати.

У результаті ТОВ "ТЕТ груп" на добовому аукціоні на 3 листопада викупило 400 МВт потужності на всі години для імпорту електроенергії з Білорусі, на 4 листопада - 500 МВт з 900 МВт, запропонованих НЕК "Укренерго". На 5 листопада 10 МВт з 15 запропонованих викупило ТОВ "ЕРУ Трейдинг", решта 5 МВт залишилися нерозподіленими. Але, судячи з усього, "Енергоатом" відмовився від потужності перерізу на 3 і 4 листопада, оскільки вони були виставлені на добовий аукціон. У той же час уже на добові аукціони на 5 та 6 листопада виставлялося лише 15 МВт, що дало привід учасникам ринку говорити про те, що "Енергоатом" на ці дні залишив за собою право на раніше заброньовані потужності. У самій компанії це не коментують. При цьому всі п'ять днів листопада імпорт з Білорусі фізично не здійснювався. Також не було зазначено про бронювання потужностей на сайті ENTSO-E за добу до постачання.

Раніше повідомлялося, що імпорт електроенергії з Білорусі може розпочатися наступного тижня

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!