RSS
Новости
12 ноября 2021, 10:45
Шведські біологи зробили з коріння квасолі акумулятор
Група вчених із лабораторії органічної електроніки Лінчепінгського університету у Швеції під керівництвом доцента університету Елені Ставрініду перетворила коріння живих рослин на акумулятори.

Автори нової роботи використали живі рослини. Вони взяли звичайну квасолю і поливали її водним розчином з вмістом кон'югованого олігомеру ETE-S, який вбирається в тканини коренів, створюючи полімерну плівку, що проводить електричний струм.

Біологи продовжували поливати рослину, поки вона не виросла, зацвіла і почала плодити. Під час роботи квасоля жила за своїм природним циклом, але при цьому надземна частина та коріння почали проводити струм.

Коріння рослини залишалося електропровідним близько місяця. Провідність була лише на рівні 10 Сіменс на сантиметр. Вчені досліджували, наскільки коріння буде ефективним для зберігання енергії. Щоб це перевірити, вони створили суперконденсатор, у якому коріння функціонували як електроди у процесі заряду та розряду.

Раніше у 2015 році такий експеримент проводили з трояндами. У порівнянні з квітами, квасоля дозволила в 100 разів збільшити об'єм запасу енергії. Дослідники відзначають, що їхній спосіб допоможе ефективно накопичувати енергію без шкоди для навколишнього середовища.

За словами авторів, система коренів квасолі чудово підійшла під головне завдання - накопичення заряду.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.fm
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!