RSS
Новости
12 ноября 2021, 12:50
Виробник електромобілів Rivian залучив 11,9 млрд доларів після публічного розміщення акцій
Акції Rivian будуть продаватися в Нью-Йорку під тикером RIVN. Американський виробник електромобілів залучив близько 11,9 мільярда доларів у результаті найбільшого первинного публічного розміщення акцій цього року та шостого за величиною за весь час на біржі США.

У своєму пресрелізі від 9 листопада Rivian підтвердила, що продала 153 мільйони акцій за ціною 78 доларів за акцію, що набагато вище за її оптимістичні очікування в 72–74 долари за акцію.

Наразі Rivian оцінюється приблизно у 76,4 мільярда доларів з урахуванням опціонів на акції. Для порівняння: у січні компанія була оцінена у 27,6 мільярда доларів після раунду фінансування у 2,65 мільярда доларів.

Rivian поставила свої перші автомобілі (переважно співробітникам компанії) два місяці тому. До кінця року на своєму заводі в Нормалі, штат Іллінойс, вона виготовить лише близько 1200 одиниць. За оцінками компанії, яка в першому півріччі втратила майже 1 мільярд доларів, до кінця 2023 року річне виробництво на її основному підприємстві сягне 150 000 електромобілів.

Хоча Rivian і новачок на публічному ринку акцій, для виведення в продаж готових електромобілів їй знадобилося понад десяти років. Генеральний директор Р.Дж. Скариндж заснував компанію, яка згодом стала Rivian у 2009 році, у своєму рідному штаті Флорида.

За минулі роки він залучив широке коло прихильників. Акцій на 5 мільярдів доларів планують викупити такі великі інвестори, як Amazon, T. Rowe Price, Coatue Management, Franklin Templeton, Capital Research Global Investors, D1 Capital, Third Point Investors, Blackstone Inc., Dragoneer Investment Group та Фонди Сороса.

Rivian планує виділити до 7 відсотків своїх акцій правоможним клієнтам зі США, які мали попередні замовлення станом на 30 вересня. Для залучення роздрібних інвесторів до 0,4 відсотка акцій IPO буде виділено брокерській онлайн-платформі SoFi Securities LLC.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotechnica.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!