RSS
Новости
12 ноября 2021, 19:46
Викиди від вугільної генерації на душу населення у країнах Великої двадцятки
Ember опублікувала звіт про викиди, пов'язані з виробленням електроенергії на основі вугілля в країнах G20. При цьому аналітики підрахували викиди на душу населення.

У середньому, у світі на душу населення припадає 1,06 тонн викидів CO2 від вугільної генерації на рік (на основі даних 2015-2020 рр.).

Аналіз Ember показує, що найбагатші країни світу є найбільшими емітентами викидів CO2, пов'язаних із вугільною енергетикою, якщо зробити поправку на чисельність населення.

В Австралії найвищі у світі викиди на душу населення від спалювання вугілля для виробництва електроенергії. Середній австралієць викидає у 5 разів більше CO2 від вугільної енергетики, ніж середня людина у світі загалом. Південна Корея та США викидають майже в 4 рази та в 3 рази більше на людину, ніж у середньому у світі.

При цьому підході Китай, що володіє найбільшою (з великим відривом) вугільною енергетикою, потужність якої перевищує 1000 ГВт, знаходиться лише на п'ятому місці за рівнем вугільних викидів, а Індія, яка займає друге місце у світі з виробництва вугільної електроенергії, викидає на душу населення набагато менше середньосвітового рівня.

Багато «відстаючих» країн ОЕСР, включаючи Австралію та Японію, поки не взяли на себе зобов'язання щодо відмови від вугілля, хоча всі вони пообіцяли досягти нульового балансу викидів не пізніше 2050 року. У США також не встановлена ​​дата закриття вугільної генерації, водночас оголошена мета Сполучених Штатів — виробляти електроенергію тільки з нульовими викидами вуглецю до 2035 року — яка передбачає більш ранню відмову від вугілля.

Південна Корея підписала зобов'язання щодо відмови від вугілля на COP26, пообіцявши зробити це у 2030-х роках. Проте лише за кілька днів міністерство енергетики Південної Кореї опублікувало заяву, в якій стверджувалося, що 2030 рік «неможливий» і що в країні, можливо, залишаться якісь вугільні електростанції до 2050 року.

Раніше повідомлялося, що Ізраїль введе податок на викиди вуглецю в 2023 році

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!