RSS
Новости
19 ноября 2021, 15:18
"ГарПок" повернув на свої рахунки 3 млрд за "зеленими" євробондами
Ощадбанк повернув на рахунки "ГарПоку" кошти, які були призначені для виплати виробникам "зеленої" енергії. ДТЕК вимагають виплатити заборгованість та готуються до відшкодування збитків у судах

Про це повідомили пресслужби "ГарПоку" та ДТЕК.

"ГарПок" пояснює ситуацію с поверненням грошей збігом обставин: звільненням керівника і призначенням нового, банківською процедурою перерахування грошей.

Новий керівник "ГарПоку" 15 листопада направив лист до банку з проханням повернути ще не перераховані кошти "для аналізу платіжних доручень та підтвердження правомірності нарахованих сум платежів по кожному виробнику "зеленої" енергії". Це будо зроблено "з метою недопущення можливих збитків підприємству, упередження загрози неправомірного перерахування коштів та зриву зобов’язань України перед міжнародними інвесторами у "зелену" енергетику".

"На час отримання листа банком було вже опрацьовано платіжних доручень на суму 16,27 млрд грн. Залишок у сумі 3,04 млрд грн, який ще не був перерахований банком, було повернуто на рахунки ДП "Гарантований покупець", - констатували в ДП, та додали, що наразі працює міжвідомча робоча група з перевірки діяльності "Гарантованого покупця" щодо купівлі-продажу електричної енергії та розрахунків з виробниками електроенергії з відновлювальних джерел.

Але ДТЕК вважає, що своєю заявою "ГарПок" "фактично визнав ручне втручання в розподіл європейського цільового кредиту на погашення боргів "зеленим" інвесторам, у тому числі підприємствам ДТЕК ВДЕ".

"Штучна затримка коштів на рахунках АТ "Ощадбанк" і подальший зворотній вивід коштів, які мали потрапити до компанії, має ознаки вчинення протиправних дій та зловживання службовим становищем посадовими особами ДП, банку та тих вищих посадових осіб держави, які давали відповідні незаконні розпорядження. Наявність незаконних дій окремих осіб підтверджується розбіжностями у публічних заявах Ощадбанку та ДП", - йдеться у позиції ДТЕК.

Копанія додала, що через такі дії посадовців впали котирування єврооблігацій DTEK Renewables.

"Зокрема, вартість єврооблігацій DTEK Renewables після маніпуляцій з коштами з боку ДП Гарантований Покупець впала нижче номіналу. Разом із цим впали котирування єврооблігацій НЕК Укренерго і суверенні кредитні показники держави Україна", - повідомили у компанії.

"ДТЕК ВДЕ вимагає від ДП "Гарантований покупець", АТ "Ощадбанк", Кабінету міністрів, а також Офісу ПРЕЗИДЕНТА забезпечити якнайшвидшу виплату заборгованості перед компанією.

Подальші затримки розцінюватимуться як посилення політичного та фінансового тиску на бізнес", - підкреслили в ДТЕК та додали, що ведуть підготовку до юридичного захисту своїх прав та відшкодування збитків, завданих компанії та інвесторам, "у міжнародних інстанціях і національних судових органах".

Раніше повідомлялося, що "ГарПок" перерахує ВДЕ-генерації кошти від євробондів "Укренерго" після закінчення перевірки

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!