RSS
Новости
26 ноября 2021, 15:21
В "Укренерго" триває активна фаза будівництва підстанції 330 кВ «Західна»
В НЕК «Укренерго» триває активна фаза будівництва ПС 330 кВ «Західна. Будівництво об’єкта розпочалося у другому кварталі цього року поблизу Києва та передбачено десятирічним планом розвитку магістральних мереж «Укренерго» і є одним із ключових проєктів інвестиційної програми Компанії на 2022 рік.

Нова підстанція має збільшити пропускну здатність київського енерговузла (м. Київ та область).

Зокрема, ПС забезпечить передачу на першому етапі додаткових 400 МВА потужності у західний та північний регіони міста Києва та Київської області. Також поява нового об’єкту в київському енерговузлі підвищить надійність живлення споживачів з урахуванням прогнозного зростання електроспоживання, що пов’язане з інтенсивним будівництвом нових житлових масивів.

У майбутньому під час осінньо-зимового періоду зменшиться залежність споживачів від генерації київських ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 тобто дозволить уникнути необхідності роботи окремих блоків цих станцій на дорогому газі. У перспективі на підстанції буде встановлено третій автотрансформатор, що збільшить потужність підстанції до 600 МВА.

ПС 330 кВ «Західна» також утворить нові транзитні зв’язки між електропідстанціями київського кільця 330 кВ (ПС 330 кВ «Північна», «Новокиївська» і «Нивки») і ТЕЦ-5, ТЕЦ-6. Це дозволить забезпечити повний обсяг ремонтних та ремонтно-аварійних схем вказаних енергооб’єктів НЕК «Укренерго» без обмеження електропостачання споживачів та побудувати нові ЛЕП 110 кВ для покращення енергозабезпечення районів Києва та Київської області.

Спорудження ПС 330 кВ «Західна» здійснюється  за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), що зекономлені під час реалізації проєкту з  будівництва ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська. Вартість будівництва складає близько 32 млн доларів. Генеральним підрядником є консорціум корейських компаній «Posco International & Hyosung», визначений за результатами міжнародних конкурсних торгів.

Зараз на будмайданчику нової підстанції вже встановлено понад дві тисячі залізобетонних паль, на яких вже розпочалися бетонні роботи для спорудження майданчику підстанції та під’їзної дороги. Таке проєктне рішення зумовлено тим, що місце будівництва знаходиться на території, яка затоплюється під час весняної повені, і відповідно дозволяє уникнути підтоплення споруд підстанції водами річки Ірпінь. Крім того, це дозволить мінімізувати вплив підстанції на довкілля.

На корейському заводі Hyosung Heavy Industries вже успішно завершили заводські випробування комплектних розподільчих пристроїв з елегазовою ізоляцією (КРПЕ) 330 кВ та 110 кВ, які будуть встановлені на підстанції. Обладнання готове до відвантаження і транспортування до України. Цей же виробник вже завершує виготовлення двох автотрансформаторів загальною потужністю 400 МВА (по 200 МВА кожний), після чого їх випробують і доставлять на будівельний майданчик.

До підстанції передбачено приєднання 20 ЛЕП110 кВ операторів систем розподілу (ОСР). Будівництво цих заходів на ПС «Західна» буде проводитися ОСР та передбачене в їхніх планах розвитку мережі.

Тому для синхронізації зусиль у напрямі будівництва нової енергетичної інфраструктури нещодавно на будмайданчику ПС 330 кВ «Західна» відбулася виїзна нарада за участю  представників ОСР «ДТЕК мережі», «ДТЕК «Київські електромережі» та «ДТЕК Київські регіональні електромережі» щодо приєднання до нової підстанції розподільчих мереж 110 кВ.

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» встановило сучасні розподільчі пристрої на підстанції 330 кВ «Кременчук»

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое