RSS
Новости
3 декабря 2021, 09:15
Керівництво Бурштинської ТЕС приховало аварію, що спричинила екологічну катастрофу на Івано-Франківщині
Керівництво Бурштинської ТЕС намагалося приховати інформацію про аварію, що на початку листопада призвела до масштабного забруднення довкілля та не допустило на підприємство Державну екологічну інспекцію до перевірки. Про це стало відомо зі спільного розслідування, проведеного журналістами програми «Схеми: корупція в деталях» у співпраці з «Центром протидії корупції». Бурштинська ТЕС входить до складу компанії «ДТЕК Західенерго».

В оприлюдненому «Радіо Свобода» сюжеті йдеться про залиття близько 10 га золошлаковими відходами поряд з Бурштинською вугільною електростанцією. За даними джерел журналістів “Схем” та ЦПК, на станції прорвало золошлакопровід - мережу труб, якими під тиском небезпечні відходи від згорання вугілля - зола і шлак - із водою потрапляють у місце для зберігання відходів станції - золовідвал. Експертне дослідження води з розлиття поблизу місця аварії, яке ініціювали журналісти, показало перевищення допустимої норми миш’яку. Розслідувачі зафіксували, як працівники станції зливали цю воду у місцеве Бурштинське водосховище. Вода з цього водосховища потрапляє у місцеві річки, криниці, і йде аж до кордону з Молдовою.

Знімальній групі вдалось зняти місце аварії з дрону. Фахівці, які переглянули відео, кажуть, що найбільш вірогідно йдеться про розрив золошлакопроводу з небезпечними речовинами. Інспекцію туди не пустили, але незалежна хімічна експертиза виявила у рідині з місця затоплення перевищення допустимої норми токсичного елементу – миш’яку. І як зафіксували журналісти, цю рідину відкачували прямо у водосховище поруч, поєднане з місцевою річкою, яка далі впадає у Дністер. У холдингу ДТЕК заявили, що прорвало звичайний колектор з водою і шкоди довкіллю немає, але не пустили із перевіркою Державну екологічну інспекцію.

Бурштинська ТЕС - перша на континенті щодо масштабів викидів двоокису сірки. При цьому половина енергоблоків Бурштинської електростанції працює для експорту електроенергії до країн-членів ЄС.

В Україні досі не імплементована європейська система екологічного регулювання промисловості, яка працює в ЄС з 1996 року. Протягом 2021 року депутати тричі у стінах Парламенту провалили законопроєкт 4167, який мав на меті зменшити промислові викиди, запровадивши європейські правила регулювання промислового забруднення згідно з Директивою 2010/75/ЄС, відкриту процедуру отримання інтегрованого дозволу з доступом громадськості до інформації та електронну прозору дозвільну систему, яка міститиме інформацію про дозволи всіх промислових забруднювачів. Сьогодні на розгляді комітету Верховної Ради з питань екології перебувають 3 законопроєкти: основний 6004, який подала депутатка Олександра Устінова і який дублює положення “попередника” - урядового законопроєкту 4167,  та два альтернативні, які містять різні строки модернізації для промисловості. 

На форумі “Ukraine 30. Екологія” у червні Президент Володимир Зеленський зазначив, що ключові екологічні реформи, включно з рамковим законом щодо регулювання промислового забруднення, мають бути ухвалені до кінця року. Це необхідно зробити відповідно до вимог виконання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое