RSS
Новости
3 декабря 2021, 11:55
Вартість квот на викиди СО2 в ЄС наблизилася до 80 євро за тонну
Вартість квот на викиди вуглекислого газу в європейській системі торгівлі викидами досягнула за підсумками торгів у четвер чергової рекордної позначки у 79,86 євро за тонну, свідчать дані біржових котирувань Ember.

"<p

Різке зростання вартості вуглецевих квот у Європі фіксується з 1 листопада, коли у британському Глазго стартувала конференція ООН зі зміни клімату COP26. Тоді ціна емісійних квот становила 56,94 євро за тонну.

Аналітики виділяють дві основні причини зростання. По-перше, це заяви на COP26 про те, що вуглецеве ціноутворення у світі має посилюватись.

Іншим фактором є наміри нової коаліції Німеччини запровадити нижню межу ціни квот для німецьких забруднювачів на рівні 60 євро за тонну. Уряд Німеччини може запровадити мінімальну межу ціни вже у найближчі кілька років, зазначено у коаліційній угоді.

Крім цього, на засіданні міністрів енергетики країн ЄС у четвер деякі міністри розкритикували європейську систему торгівлі викидами  за те, що у ній спостерігаються фінансові спекуляції, які сприяють рекордному зростанню ціни квот.

"Ми більше не можемо вдавати, що це - система, що чудово функціонує ​... Їй потрібна глибока реформа", - заявила міністр з питань клімату Польщі Ганна Москва.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое