RSS
Новости
10 декабря 2021, 10:30
На Запорізькому заводі феросплавів облаштували криптоферму та отримують для неї дешеву електроенергію
На Запорізькому феросплавному заводі облаштували криптоферму. Для майнінгу криптовалюти там використовують електроенергію, яку державна компанія Енергоатом продає за низькою ціною приватному трейдеру. Про це йдеться у розслідуванні "Схем".

“Ми звернули увагу, що у березні Запорізький феросплавний завод імпортував в Україну з Китаю дванадцять із половиною тисяч блоків живлення Bitmain. Це обладнання для майнінгу (виробництва) біткоїнів. Ще 5560 блоків іншої моделі – Bitfury у той же період було імпортовано в Україну із заводу Gergian Manganese у Грузії. Раніше було відомо, що там є криптоферма, – написала у Facebook журналістка “Схем” Наталія Седлецька.

За даними журналістів, загальна вартість обладнання для майнінгу, що імпортується українським заводом, — 750 мільйонів гривень. “Ця діяльність є цілком легальною, хоч і не до кінця законодавчо врегульована. Проблема в іншому. Головна “сировина” цього бізнесу – це електроенергія. Власне, спеціальне обладнання та електроенергія – це все, що потрібно, щоб видобувати криптовалюту. Тому абсолютно ключове для майнерів це ціна, за якою вони можуть купувати електроенергію. Як показало наше розслідування — завод у Запоріжжі отримує дешево електроенергію”, — написала Седлецька.

Так, за інформацією журналістів, завод отримує електроенергію за ціною від 1 до 2 гривень за кіловат-годину. При цьому для інших українських майнерів доступна ціна в середньому вдвічі вища і становить близько 3-4 гривні за кіловат-годину.

Зокрема, “Схеми” з'ясували, що у грудні 2020 року відбувся аукціон, на який відокремлений підрозділ НАЕК “Енергоатом” – “Енергоатом-трейдинг” – виставив великий обсяг електроенергії. Велику його частину зі знижкою придбав трейдер "Юнайтед Енерджі". Замість первісної вартості в 1,4 гривні, одна кВт-година обійшлася приватній компанії в 1,15 гривні.

Таким чином, державний “Енергоатом” міг недоотримати майже 3 мільярди гривень із запланованих, йдеться у розслідуванні. За даними аналітиків енергоринку, які стежать за подібними аукціонами, правила аукціону були прописані таким чином, що унеможливлювали конкуренцію.

Згідно з інформацією, яку надали “Схемам” учасники енергоринку, придбану на грудневому аукціоні електроенергію, компанія “Юнайтед Енерджі” протягом пів року

(з січня по червень 2021 р.) постачала на Запорізький завод феросплавів.

Цей аукціон та інші аукціони, що проходили раніше, вивчають детективи Національного антикорупційного бюро. Загалом, за версією слідства, під час продажу електроенергії державний “Енергоатом” міг недоотримати доходи на загальну суму понад 4,35 мільярда гривень.

При цьому, як підрахували журналісти, якщо взяти все завезене з Грузії та Китаю обладнання для майнінгу криптовалюти, включити його цілодобово на всю потужність, це може принести запорізькому заводу близько 80 біткоїнів на місяць. Зараз це понад 4 мільйони доларів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrrudprom.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!