RSS
Новости
10 декабря 2021, 20:31
Американці винайшли покриття для сонячних панелей, яке розтоплює лід і сніг
Покриття, розроблене американськими дослідниками, ефективно розтоплює лід і сніг при температурах до -35 градусів за Цельсієм. Покриття виготовлене з використанням тригліцеридної олії. Винахід випробували на сонячній електростанції на Алясці.

Американські дослідники розробили покриття, що ефективно забезпечує багаторазове пасивне танення снігу та льоду на сонячних електростанціях у широкому діапазоні мінусових температур.

Незабаром вчені планують провести більш розширені експерименти, де покриття буде перевірено протягом кількох років на сонячних панелях.

Покриття товщиною 50 мкм складається з оптично прозорої поверхні, яка демонструє як надзвичайно низьку адгезію на поверхні льоду, так і міцність. Її виготовили з використанням розчину середньоланцюгової тригліцеридної олії (MCT) для пластифікації двох поширених промислових полімерних полівінілхлоридів, відомих як MC2 і MC6, відповідно.

Рішення були протестовані на фотоелектричній системі Аляски у Фербенксі взимку 2019 та 2020 років. Кут нахилу установки – 45 градусів і всі 16 модулів, використаних для експерименту, були оснащені мікроінверторами. Рішення MC2 і MC6 були застосовані до поверхні модуля та каркаса.

Дані про танення снігу були зібрані за допомогою дослідницької камери – за лічені хвилини MC2 і MC6 показали прискорене танення снігу, порівняно з контрольною панеллю без покриття. Панелі без покриття, навпаки, залишалися повністю покритими снігом та льодом протягом періоду випробувань і майже не генерували електроенергію.

Науковці підкреслили, що технологія покриття здатна діяти на різні типи снігу та льоду, і може бути застосована до встановлених на будівлях фотоелектричних панелях. Очікується, що матеріальні витрати на покриття будуть досить низькими – менше ніж 1 долар за квадратний метр.

Раніше повідомлялося, що доведено можливість створення в США на 100% чистої та стабільної енергомережі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!