RSS
Новости
15 декабря 2021, 16:30
В Україні вперше промислове тепло використовуватиметься для централізованого опалення
Адміністрація міста Маріуполя підписала угоду про впровадження першого проєкту з розвитку централізованого теплопостачання. Він забезпечить понад 250 тис. мешканців південного сходу країни екологічним, енергоефективним та надійним опаленням, а також цілорічним постачанням гарячої води. Крім того, проєкт матиме значний вплив на екологію та клімат: його впровадження дозволить зменшити викиди CO2 щонайменше на 16 800 тонн на рік, що еквівалентно річним викидам 7 000 легкових автомобілів.

Модернізація системи централізованого теплопостачання Маріуполя на основі досвіду країн Скандинавії стане першим проєктом такого типу в Україні. Він забезпечить понад 250 тис. мешканців південного сходу країни екологічним, енергоефективним та надійним опаленням, а також цілорічним постачанням гарячої води.

Основною галуззю регіональної економіки є промислове виробництво, а найбільшим сектором промисловості – металургія. Від металургійного комбінату «Азовсталь»  буде постачатися відпрацьоване тепло місцевому комунальному підприємству «Маріупольтепломережа». Технологія використовуватиметься для забезпечення мешканців міста теплом і гарячою водою без необхідності використання додаткового палива. Нині система централізованого теплопостачання забезпечує теплом близько 130 тис. споживачів, понад 1800 житлових будинків та 200 громадських будівель міста.

«Швеція сприяє модернізації системи централізованого теплопостачання в Україні з 2012 року, коли було започатковано програму «DemoUkrainaDH». В її рамках здійснюються інвестиції в ініціативи, спрямовані на підвищення енергоефективності, та реалізуються проєкти розвитку системи централізованого теплопостачання країни», – прокоментував Тобіас Тиберг, посол Швеції в Україні, під час церемонії підписання в Маріуполі.

Проєкт передбачає інвестиції в декілька ключових завдань: об’єднання трьох мереж централізованого теплопостачання, утилізацію відпрацьованого тепла металургійного комбінату «Азовсталь», встановлення конденсатора димових газів на одній котельні, монтаж нового енергоефективного обладнання для покращення роботи котельні, а також встановлення нових індивідуальних теплових підстанцій.

«Новий інвестиційний проєкт сприятиме розвитку ККП «Маріупольтепломережа» і допоможе досягти нового рівня ефективності та забезпечити стабільним опаленням сотні тисяч мешканців міста», – зазначив Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

Реалізація проєкту дозволить зменшити споживання тепла та газу, а також загальні тепловтрати. Перші результати очікуються протягом опалювального сезону 2023-2024 рр. Крім того, проєкт матиме значний вплив на екологію та клімат: його впровадження дозволить зменшити викиди CO2 щонайменше на 16 800 тонн на рік, що еквівалентно річним викидам 7 000 легкових автомобілів.

Загальна сума інвестицій у проєкт становить 7,1 млн євро, з них 5 млн євро – кредитне фінансування від Нефко, 1,5 млн євро – грантове фінансування від Швеції та 650 000 євро – фінансування за рахунок внеску Маріуполя.

Раніше повідомлялося, що Світовий банк розглядає надання Україні 300 мільйонів євро на підвищення енергоефективності

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!