RSS
Новости
24 декабря 2021, 10:52
Європейські енергетичні компанії побудують в Португалії електролізер потужністю 100 МВт
Група європейських енергетичних компаній на чолі з EDP побудує в Португалії електролізер потужністю 100 МВт. У проєкті, названому GreenH2Atlantic, беруть участь 13 підприємств та організацій, включаючи Engie, Vestas та McPhy.Електролізер складатиметься з модулів потужністю 8 МВт, що масштабуються. Їх відрізняє низька вартість (480 євро/кВт), висока ефективність (49 кВт*год/кг), довговічність (70000 годин) та висока швидкість реакції (набір потужності від 20% до 100% за 30 секунд). Установка буде оснащена сучасною системою управління, яка, як зазначається, необхідна для забезпечення прямого підключення об'єкта до місцевої гібридної ВДЕ електростанції (сонячна та вітрова генерація).

Електролізер встановлять на вугільній електростанції EDP у районі Сініш, яка зараз виводиться з експлуатації.
Водень буде використаний для декарбонізації промисловості — частина постачатиметься на нафтопереробний завод Petrogal, частина - в наявну газову мережу, керовану португальською REN.

Проєкт отримав грант у розмірі 30 мільйонів євро у рамках європейської програми Horizon 2020 – Green Deal Call. В описі проєкту на сайті Європейської Комісії йдеться про те, що він покликаний знизити вартість зеленого водню до 2,87 євро за кілограм.

Будівництво об'єкта має розпочатися у 2023 році, а введення в експлуатацію намічено на кінець 2025 року.

Раніше повідомлялося, що Швеція може виробляти найдешевшу «зелену» сталь

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое