RSS
Новости
24 декабря 2021, 11:37
"Енергоатом" відсудив у "Гарантованого покупця" ще 1 мільярд заборгованості
Госпсуд м. Києва задовольнив позов "Енергоатома" до держпідприємства "Гарантований покупець" та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 1 млрд грн заборгованості.

Згідно з судовими матеріалами, цей борг утворився на підставі договору купівлі-продажу електроенергії від 28 жовтня 2020,і який був укладений відповідно до закону "Про ринок електричної енергії" та Положення про покладення спеціальних обов`язків із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів.

22 листопада суд також задовольнив позов "Енергоатома" до "ГарПоку" та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 4 млрд грн.

Кабмін 13 листопада екстренно змінив керівника держпідприємства "Гарантований покупець", яке отримало від "Укренерго" 19,31 млрд грн для погашення боргів перед виробниками електроенергії за "зеленим тарифом". У підсумку кошти були заблоковані у державному "Ощадбанку".

За словами екскерівника "Гарантованого покупця", причиною його звільнення стала відмова виконувати незаконні вказівки, кому перераховувати кошти, а кому – ні. Міненерго і прем'єр-міністр Денис Шмигаль наявність таких вимог заперечували.

Однак у підсумку, після скандалу виплати розблокували. Проте компанія ДТЕК ВДЕ Ріната Ахметова коштів так і не отримала, а 3,04 млрд грн повернулися із "Ощадбанку" на рахунки "Гарантованого покупця".

Раніше повідомлялося, що "ГарПок" приховує реальну причину зупинення виплат "зеленим" електростанціям

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое