RSS
Новости
24 декабря 2021, 15:43
Місто в Нідерландах буде використовувати електромобілі як систему зберігання енергії
Утрехт хоче стати першим містом, який буде використовувати парк електромобілів у якості гігантської системи зберігання енергії.

Місто прагне стати першим у світі повністю «двонаправленим», використовуючи акумулятори для електромобілів, щоб допомогти вирішити одну з проблем відновлюваних джерел енергії: сонячна і вітрова енергія не завжди доступні, а встановлення великих акумуляторів для зберігання, як і раніше дорого. 

"Ми бачимо дві мега-тенденції: величезне зростання виробництва відновлюваної енергії і водночас кількості електромобілів, що надходять на ринок і випускаються, - говорить Робін Берг, директор We Drive Solar, організація, що створює і управляє новою мережею двонаправлених зарядних пристроїв. – Аби перехід до енергопостачання пройшов успішно і був ефективним без величезних інвестицій з боку мережевих операторів та інших сховищ, насправді шлях вперед полягає у тому, щоб об'єднати ці дві тенденції і в основному дозволити батареям і автомобілям бути буфером для відновлюваних джерел енергії, щоб збалансувати систему".

Над парковкою поруч з офісною будівлею у нідерландському місті Утрехт у даний час встановлено понад 2000 сонячних панелей. Під ним знаходяться 250 "двонаправлених" зарядних пристроїв для електромобілів, так що у майбутньому автомобілі, припарковані на стоянці, можуть допомогти накопичувати сонячну енергію для мережі. 

На парковці, що належить страховій компанії a. s. r., сонячні панелі будуть подавати електрику як в офісну будівлю, так і в автомобілі, коли світить сонце. Коли темніє, акумулятори автомобілів перемикаються, посилаючи електроенергію у будівлю, тому офіс може продовжувати працювати на сонячній енергії, використовуючи програмне забезпечення для управління споживанням енергії. (Страхова компанія допомогла профінансувати установку, а сусідній університет Твенте допомагає випробувати продуктивність системи.) Такий підхід знімає навантаження з більш широкої електричної мережі. "Ми розглядаємо це як цілісне мережеве рішення, де є автомобілі у різних місцях, що забезпечують локальну гнучкість, але також і гнучкість для всієї мережі, - говорить він. -Таким чином, Ви отримуєте дуже розумну систему в цілому".

Сотні додаткових двонаправлених зарядних пристроїв були встановлені у інших частинах міста, і ще тисячі будуть встановлені. Але все ще існують серйозні перешкоди, які необхідно подолати: сучасні електромобілі ще не здатні передавати енергію назад у мережу або будівлю по команді, тому система не може працювати до тих пір, поки технологія не буде оновлена. Але організація працює з кількома автомобільними компаніями, які незабаром впровадять цю технологію. Hyundai Ioniq 5, що підтримує двонаправлену зарядку, буде запущений у 2022 році, а в Утрехті буде додано парк громадського каршерінга з 150 автомобілів.

Як тільки автомобілі будуть на місці, We Drive Solar буде відстежувати, як використання системи впливає на акумулятори автомобілів. "Ми не будемо розряджати всю батарею і просто відключимо частину енергії і повернемо її назад, і цей процес підйому і спаду не є цілим циклом, - говорить він. - Особливо це стосується цілих циклів, які призводять до більш раннього виходу батареї з ладу".

Університет Утрехта підрахував, що за допомогою 10 000 електромобілів, що використовують двонаправлену зарядку, можна буде забезпечити всі потреби міста в електроенергії. Це менше 10% від поточного парку автомобілів міста; кількість електромобілів швидко збільшується і Нідерланди планують заборонити продажі нових газових і дизельних автомобілів, починаючи з 2030 року.

В Утрехті електромобілі є лише частиною стратегії декарбонізації. Рівень володіння автомобілями вже набагато нижче, ніж у США. У місті є найбільша у світі парковка для велосипедів, одна з кращих у світі мереж велосипедних доріжок і плани створення нового району без автомобілів для 20 000 чоловік. Але це не означає, що автомобілі повністю зникнуть, просто їх можна буде краще використовувати в 95% випадків, коли вони припарковані.

Раніше повідомлялося, что Нідерланди встановили майже 3 ГВт сонячних електростанцій у 2020 році

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!